Analýza zápasu: Winnipeg Jets – Chicago Blackhawks

Publikované 14.12.2017, autor: Roman

Po predchádzajúcom úspešnom zásahu ostávame vo vodách severoamerickej NHL. Dnes sa pozrieme na súboj tímov z opačného pólu tabuľky. Teda, platí to najmä o Winnipegu. Chicago sa ako jeden z najlepších tímov uplynulého desaťročia momentálne potáca na hrane postupu do play-off.

Vo Winnipegu do seba všetko zapadlo

Už v minulých sezónach dokázal Winnipeg poriadne potrápiť svojich súperov. Majú výborné individuality na čele s Lainem a Sheifelem. V obrane za dominujú Dustin Byfuglien a Jacob Trouba. Vždy im však chýbali lepšie výkony ďalších formácií, skutočná brankárska jednotka resp. účinnejší systém.

V tejto sezóne však konečne do seba všetko zapadlo. V prvej päťdesiatke bodovania sa nachádzajú  všetky ofenzívne esá tímu. Najlepší je momentálne Blake Wheeler, ktorý má na konte úctyhodných 38 bodov. Najviac gólov dal zas fínsky strelec Patrick Laine. Winnipegu momentálne patrí štvrtá priečka Západnej konferencie. Ohurujú najmä počtom strelených gólov. V tejto štatistike sú dokonca najlepší v celej konferencií.

V Chicagu sa stretlo niekoľko nešťastných náhod

„Jastrabom“ sa pred sezónou stalo niekoľko vecí, ktoré môžu sa súčasnú situáciu. Tou najvýraznejšou je jednoznačne strata Mariána Hossu. Tento veterán mal na mužstvo Chicaga obrovský vplyv a jeho absencia je viac než citeľná. Obrovským zásahom do chémie mužstva bola aj výmena Artemija Panarina. Ten sa v minulej sezóne spolu s Kaneom staral o veľkú časť tímovej produktivity. Ako náhrada prišiel Brandon Saad, ktorý síce podáva slušné výkony, ale ruský kúzelník to nie je.

Výraznou stratou bol aj odchod skúseného švédskeho obrancu Nicklasa Hjalmarsonna.  Aktuálne sa k tomu pridali bodové suchoty niekoľkých hráčov. Pánik, ktorý bol v minulej sezóne jedným z bodových lídrov, je kvôli nim už na tribúne. Veľmi priemerné výkony podávajú aj hviezdy mužstva na čele s Toewsom a Kaneom.

Domáci miernym favoritom

Chicago síce ťahá trojzápasovú víťaznú sériu, ale dnes to nebude mať také jednoduché. Ofenzíva Winnipegu predstavuje obrovskú hrozbu. Očakávam, že Chicago ich nedokáže udržať na uzde a domáci zvíťazia.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.25 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.