Analýza zápasu: Winnipeg Jets – Detroit Red Wings

Publikované 02.03.2018, autor: Roman

Dnes v noci sa predstaví v akcii 18 tímov. V jednom zo zápasov sa stretne aj Winnipeg s Detroitom. Kým domáci patria k najlepším mužstvám Západnej konferencie, hostia sa po sezóne pripravujú na rozsiahlu prestavbu a s tohtoročným play-off sa pravdepodobne môžu rozlúčiť.

Winnipeg šliape aj naďalej

Málokto čakal, že „stíhačky“ vydržia v nastúpenom trende až do tohto dátumu. Mužstvu pod vedením trénera Mauricea nechýba ofenzívna sila, keď dalo druhý najvyšší počet gólov v Západnej konferencii. Spoľahliví sú aj defenzívnej činnosti. Napomáha tomu vo výbornej forme chytajúci Connor Helleybuck. Ak si mužstvo udrží fazónu, do play-off by mohlo ísť z veľmi výhodnej pozície.

O tom, že to Winnipeg s útokom na Stanleyho pohár myslí vážne svedčí aj fakt, že v deň prestupovej uzávierky priviedli do svojich radov skúseného amerického centra Paula Stastneho. Tím, ktorý svoju filozofiu doteraz staval na draftových voľbách a mladých hráčoch, poslal voľbu v prvom kole tohtoročného draftu do St. Louis a dal tým jasne najavo, že v tejto sezóne chcú útočiť na najvyššie méty.

V Detroite to nefunguje už niekoľko rokov

Od odchodu Mikea Babcocka to ide s „červenými krídlami“ dole vodou. Jeff Blashill, napriek nespornému talentu a výborným výsledkom v AHL, nedokázal na svoju prácu nadviazať aj na najvyššej úrovni. Čoraz viac sa hovorí, že by nemusel byť pre organizáciu tým pravým trénerom. Mužstvu viazne najmä ofenzíva, keď po Arizone a Buffale dali tretí najnižší počet gólov v lige. A to ešte prišli o najlepšieho strelca tímu Tomáša Tatara, ktorý odišiel k „rytierom“ do Las Vegas.

Prestupová uzávierka napovedá, že manažér tímu sa chystá na tohtoročný draft. Momentálne má Detroit až 11 draftových volieb, čo je najviac z celej ligy. A to sa Kenovi Hollandovi ešte nepodarilo vymeniť Mikea Greena, za ktorého by tiež dostal slušnú protihodnotu. Vyzerá to, že napriek tomu, že do konca zostáva odohrať ešte 20 zápasov, Detroit chce sezónu so cťou dohrať. Neznamená to však, že budú fackovacím panákom. V tíme je množstvo hráčov, ktorí bojujú o zmluvy a musia sa v závere sezóny predviesť.

Domáci jednoznačným favoritom

Winnipeg je vo výbornej forme. Detroitu sa nedarí a pomaly mu začína chýbať motivácia. Táto sezóna je pre nich už pasé, zatiaľ čo vo Winnipegu prežívajú hokejový ošiaľ. Osobne očakávam pomerne jednoznačné víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.