Analýza zápasu: Zaglebie Lubin – Slask Wroclaw

Publikované 24.07.2017, autor: Roman

Poľská Ekstraklasa odštartovala iba minulý týždeň. Dnes je na programe dohrávka druhého kola medzi Zaglebie Lubin a Slaskom Wroclaw. Tímy sa nachádzajú v odlišnej situácií. Kým Zaglebie v prvom dueli zvíťazilo, Slask prehral na pôde Gdynie.

Lubin odštartoval sezónu úspešne

V otváracom dueli sezóny nastúpi tím vedený slovenským kapitánom Ľubomírom Guldanom na pôde Korony Kielce. Išlo o typický remízový zápas bez výraznej prevahy na jednej alebo druhej strane. Domáci mali na kopačkách väčšiu aktivitu. Dvadsať minút pred koncom ich však schladila penaltová trefa špílmachra Starzynskeho.

Pre Zaglebie išlo o skvelý vstup do sezóny aj keď ich výkon ešte nebol ideálny. Dobrý zápas odohral brankár Martin Polaček, na ktorého sa budú spoliehať aj v domácom dueli. Viac sa bude očakávať aj od ofenzívnych hráčov.

Slask Wroclaw utrpel porážku

Zápas Wrovlawu na pôde Gdynie nemal favorita. Malo ísť o vyrovnaný duel s pravdepodobne s remízovým záverom. Dlhé minúty vyzeralo, že predzápasové prognózy sa aj naplnia. V priebehu desiatich minút však domáci strelili dva góly a Wroclaw už nedokázal zápas zvrátiť. Štatistiky oboch tímov boli vzácne vyrovnané, o výsledku rozhodla vyššia efektivita.

Práve gólová produktivita je výzva, ktorá mužstvo čaká v nasledujúcom zápase. Viac sa očakáva od všetkých ofenzívnych hráčov. Medzi nich patrí aj Slovák Róbert Pich. Káder je zložený pomerne dobre. V mužstve sa okrem domácej kostry nachádzajú aj hráči zo Srbska, Portugalska či Lotyšska.

Domáci jasným favoritom

Na základe výsledku ale aj podaného výkonu je favoritom jednoznačne domáci tím. Neočakávam však hladký priebeh. Wroclaw bude klásť výrazný odpor a ak sa ofenzívne prebudí, môže domácim zápas poriadne skomplikovať. Napriek tomu tipujem jednotku.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.06 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.