Analýza zápasu: Zrinjski Mostar – Spartak Trnava

Publikované 18.07.2018, autor: Roman

Slabú futbalovú ponuku letnej sezóny konečne spestrí štart kvalifikačných predkôl európskych pohárových súťaží. Slovenský majster Spartak Trnava v prvom dueli na vlastnom štadióne zvíťazil a dnes je tak na rade odveta v Bosne a Hercegovine.

Zrinjski má svoju kvalitu

Prvý duel na pôde trnavského Spartaka bol pomerne vyrovnaný a obe mužstvá ukázali, že sa nachádzajú približne na rovnakej kvalitatívnej úrovni. Bosniansky majster hral umne, v prvom polčase mal väčšie držanie lopty a vytvoril si aj minimálne jednu dobrú šancu na skórovanie. Nakoniec inkasoval v druhom dejstve, v ktorom už mali mierne navrch domáci.

Pre mostarský klub išlo o prvý duel sezóny a bolo zjavné, že sa nenachádzajú v optimálnej hernej pohode. Mužstvo chorvátskeho trénera Ante Mišeho je poskladané výlučne z balkánskych hráčov. Prevažujú domáci Bosniaci. Početné zastúpenie však majú aj Chorváti a Srbi.

Trnava chce nadviazať na minulú sezónu

Po tom ako trnavský Spartak ovládol domácu súťaž, zavládla v Trnave veľká túžba „spraviť“ skupinovú fázu európskej pohárovej súťaže. Plány mierne narušil odchod strojcu minuloročného úspechu, trénera El Maestra. Na jeho miesto však prišla viac než plnohodnotná náhrada v podobe skúseného českého trénera Látala.

Mužstvo z minulej sezóny zostalo takmer celé pokope. Trápia ho však zranenia dôležitých hráčov. Cez leto vedenie dotiahlo príchod českého záložníka Jakuba Radu z Mladej Boleslavi a z Poľska sa po niekoľkých rokoch vrátil dlhoročný stredopoliar bratislavského Slovana Erik Grendel, ktorý zakotvil práve v Látalovom mužstve. Bude zaujímavé sledovať, ako ho príjmu fanúšikovia  Spartaka.

Miernym favoritom domáci

Podľa stávkových kancelárií je miernym favoritom dnešného duelu práve bosniansky tím. Osobne si myslím, že väčšie šance na postup má trnavský Spartak. Ak dokážu na ihrisku súpera, ktorý nevyniká defenzívnou kvalitou, aspoň raz skórovať, predpokladám, že sa budú tešiť z postupu do ďalšieho kola. Tipujem, že Trnave sa podarí streliť gól a rovnako aspoň raz skóruje aj Mostar.

Môj tip: Oba tímy dajú gól, aktuálny kurz vo Fortune: 1.89 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.