Fortuna a Tipsport vypísali špeciálne stávky na finále Ligy majstrov. Ktoré nás zaujali?

Publikované 24.05.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Zrejme každý futbalový fanúšik vie, ako bude prebiehať jeho sobotný večer. V ukrajinskom Kyjeve je totiž na programe finálový súboj Ligy majstrov, v ktorom sa po 37 rokoch proti sebe postavia Real Madrid a FC Liverpool.

Finálové miestenky sú v správnych rukách

Real Madrid sa do finále najprestížnejšej klubovej súťaže prebojoval štvrtýkrát za ostatných päť sezón. V sobotu môže skompletizovať víťazný hattrick, pretože v roku 2016 zdolal v penaltovom rozstrele Atlético Madrid a vlani deklasoval Juventus Turín 4:1. Cestu do kyjevského finále mal poriadne tŕnistú, keď v play off čelil francúzskemu, talianskemu i nemeckému majstrovi. Ukázal však svoje skúsenosti, kvalitu a najmä vďaka 15-gólovému Cristianovi Ronaldo si zahrá o ušatú trofej.

Real Madrid CF

Liverpool sa na atmosféru finále Ligy majstrov teší po trinástich rokoch. Vtedy predviedol jeden najpamätnejších obratov, keď ho nezlomilo ani polčasové vedenie milánskeho AC 3:0. V tohtoročnej edícii strelil už 46 gólov, čím prekonal rekord FC Barcelona z prelomu tisícročí. Fantasticky funguje útočný trojlístok Mohamed Salah, Roberto Firmino a Sadio Mané. Dokopy strelil 29 gólov, čo je napríklad o dva viac ako zaznamenalo barcelonské trio „MSN“ vo víťaznej sezóne 2014/2015.

Liverpool FC

V Tipsporte vyše dvesto odvodených stávok

Samozrejme, zápas v Kyjeve vzbudzuje obrovskú pozornosť fanúšikov, médií, ale aj bookmakerov stávkových kancelárii. Na www.tipsport.sk je na toto stretnutie vypísaných 210 odvodených stávkových príležitosti a ďalších osemnásť špeciálov. Okrem klasických odvodených stávok sú k dispozícii tipy na počet rohov, striel na bránu, žltých kariet, striedaní či dokonca na držanie lopty Realu Madrid. U väčšiny hráčov je možné staviť si na ich prípadný hattrick v zápase. Kurz na Cristiana Ronalda je 17:1, na Mohameda Salaha 30:1 a napríklad na obrancu Virgila van Dijka až 1900:1. Ponuka zahŕňa aj tzv. strelecký špeciál, v ktorom sú dostupné rôzne kombinácie vybraných strelcov.

Vybrali sme aj z povestného špeciálu Fortuny

Na www.iFortuna.sk majú takisto pripravenú širokú škálu tipov na sobotňajší futbalový sviatok. Stávky na rohy, karty či strely síce nenájdete, no môžete si napríklad tipnúť na to, že sa gólovo presadí striedajúci hráč. Oproti Tipsportu ponúka stávku na asistenciu, žltú kartu či prípadné vylúčenie konkrétneho futbalistu. Podľa bookmakerov je najhorúcejším kandidátom na predčasný odchod z trávnika Sergio Ramos, na ktorého vylúčenie je vypísaný kurz 18:1.

Za zmienku stojí spomenúť aj zaujímavý špeciál, ktorým je už Fortuna povestná. K dispozícii je celkovo 31 stávkových príležitostí. Z nich nás zaujali:

  • Cristiano Ronaldo dá gól strelou z voľného priameho kopu – kurz 15,00
  • Mohamed Salah strelí gól a prihrá na gól – 7,00
  • Padne gól v nadstavení 2.polčasu – 6,00

Foto: Fotky&Foto, pixabay.com

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.