Fortuna vypísala špeciálne stávky: Prekoná Marek Hamšík rekord Maradonu?

Publikované 13.12.2017, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Šesťnásobný futbalista roka, viac než sto reprezentačných štartov či honor jedného z najlepších záložníkov sveta.  Aj týmto sa môže pochváliť Marek Hamšík. Čerstvý tridsiatnik v drese Neapolu prekonal už niekoľko rekordov, pričom vyrovnanie ďalšieho má na dosah a na to zareagovala aj stávková kancelária Fortuna.

Marekiarovi chýba už len jeden gól

Marek Hamšík začínal s futbalom v bratislavskom Slovane a následne jeho kroky viedli na Apeninský polostrov. Po krátkej anabáze v Brescii prestúpil do SSC Neapol, kde sa v priebehu desiatich rokov vyprofiloval na neodmysliteľnú súčasť klubu. Na svojom konte má 114 presných zásahov, a tak ho už len krôčik delí od toho, aby vyrovnal klubový rekord argentínskej legendy Diega Maradonu. Naposledy skóroval na začiatku októbra, keď jeho gól rozhodol o triumfe nad Cagliari. Odvtedy však strelecky mlčí, a tak na vyrovnanie rekordu stále čaká.

Stávková kancelária iFortuna.sk preto vypísala špeciálnu ponuku. Prekoná Marek Hamšík hranicu 115 gólov ešte v roku 2017? Ak si myslíte, že áno, staviť si na to môžete za kurz 2,05. Patrí sa pripomenúť, že v decembri odohrá Neapol ešte štyri zápasy.  

Neapol čaká na titul takmer tridsať rokov

Rodák z Banskej Bystrice mal už aj lepšie sezóny. V tomto ročníku však zvyčajne nehráva celé zápasy. Tréner Maurizio Sarri vie, že sezóna je dlhá, a tak potrebuje mať svojho kľúčového hráča vždy stopercentne pripraveného. Neapol nevyhral majstrovský titul už 27 rokov, čo chce partia okolo slovenského kapitána zlomiť. V Lige majstrov už skončila, a tak sa môže sústrediť len na dianie v Serii A.

Okrem spomínanej stávky si Fortuna pripravila aj ďalšiu zaujímavú príležitosť. Gólovú hranicu posunula na 120 gólov, no Marek Hamšík má čas na prekonanie tohto míľnika do konca sezóny. Pravdepodobnosť ale nie je príliš vysoká, o čom svedčí kurz 4,00.

Hamšík opäť v belasom drese?

Nie je žiadnym tajomstvom, že o Mareka Hamšíka bol veľký záujem aj v popredných európskych kluboch. Hovorilo sa napríklad o záujme Bayernu Mníchov, ktorý dominuje nemeckej futbalovej scéne od roku 2013. Kde však odohrá prvý zápas budúcej sezóny? Najpravdepodobnejším variantom je jeho súčasne pôsobisko, SSC Neapol.

Okrem neho vypísali na www.ifortuna.sk aj ponuku aj na ďalších sedem klubov, respektíve súťaži. K dispozícii sú stávky na prestup do čínskej Superligy, americkej MLS alebo napríklad do Juventusu Turín. Z ríše fantázie je stávka na pôsobenie v bratislavskom Slovane – kurz 200:1.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.