Kompletné play off Tipsport Ligy v priamych prenosoch na TV Tipsport

Publikované 15.03.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Najvyššia slovenská hokejová súťaž dnes vstupuje do svojej rozhodujúcej fázy. Najlepšia osmička tímov zabojuje v Kaufland play-off Tipsport Ligy 2017/2018 o Pohár Vladimíra Dzurillu. Obhajcom trofeje je Banská Bystrica, no ašpirantov na titul je hneď niekoľko.

Napínaný súboj o prvé i ôsme miesto

Základná časť Tipsport Ligy patrila k najvyrovnanejším za posledné roky. Na vedúcej pozícii sa mužstvá často striedali a po odohraní 56 zápasov sa rozdiel medzi prvou Nitrou a štvrtou Banskou Bystricou ustálil na štyroch bodoch. Hokejisti spod Zobora síce nemali taký dobrý úvod, ale napokon vyrovnali 112-bodovú métu z vlaňajšej striebornej sezóny. Vo všetkých sériách tak budú mať výhodu začiatku na domácom ľade. Na druhé miesto sa vďaka konštantne dobrým výkonom dostal Zvolen, ktorého lídrom je najproduktívnejší hráč súťaž Tim Coffman.

Úradujúcemu majstrovi pod vedením Vladimíra Országha nevyšiel záver, z ostatných piatich duelov naplno bodoval len raz, a tak namiesto relatívne ľahšieho súpera bude vo štvrťfinále čeliť Košiciam. Ich výsledky boli síce sklamaním, no play off je nová súťaž, kde každý tím začína od nuly. Dramatický bol aj súboj o ôsmu priečku. Napokon v ňom uspeli Nové Zámky, ktoré vyhrali tri zápasy po sebe, vrátane toho na ľade Nitry. Opäť po roku si zahrá baráž Detva, pričom to v konkurencii Liptovského Mikuláša, Michaloviec a Skalice nebude mať s udržaním najvyššej súťaže jednoduché.

Všetky zápasy odvysiela Tipsport TV

Víťaza sezóny 2017/2018 spoznáme najneskôr 27. apríla, kedy je naplánovaný prípadný siedmy zápas finálovej série.

Stávková kancelária Tipsport prinesie všetky zápasy play off v priamych prenosoch. Jedinou podmienkou je mať vytvorený hráčsky účet na www.tipsport.sk a overenú totožnosť.

Navyše, dostupná je už aj funkcia maximalizovania streamu na celú obrazovku, ako tomu bolo a stále je pri českej extralige. K dispozícii sú samozrejme LIVE stávky. Staviť si možno prakticky na všetko, čo je aj pri predzápasovej ponuke. Výnimkou je napríklad tip „kto vyhrá viac tretín“ alebo „výsledok medzi 1. a 10. minútou vrátane“.

Najväčším favoritom na zisk Pohára Vladimíra Dzurillu je Nitra, na ktorú v Tipsporte vypísali kurz 3,00. Nasledujú tímy Banská Bystrica, Zvolen a Trenčín, ktoré by podľa papierových predpokladov nemali chýbať v semifinále. Rolu outsidera plnia Nové Zámky, ktorých šancu na celkový triumf ohodnotili bookmakeri kurzom 151:1. Vypísané sú aj stávky do druhého miesta, teda na postup do finálovej série. Pri každom zápase si môžete staviť na tipsport.sk aj na konkrétneho hráča. Na rozdiel od LIVE stávok sú v klasickej ponuke k dispozícii aj tipy na počet kanadských bodov v zápase.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.