Mohol mať zarobené na peknú dovolenku, Federer však bol proti

Publikované 18.07.2017, autor: Redakcia

Tenisový Wimbledon pred pár dňami dopísal svoju 131. kapitolu. Fanúšikov bieleho športu opäť raz nesklamal Roger Federer, ktorý suverénnym spôsobom získal ôsmy titul z londýnskej trávy. Finálovým triumfom potešil milióny priaznivcov po celom svete, no zároveň poriadne zarmútil jedného z členov Tipsportu – najväčšej komunity tipérov na Slovensku.

Po prvom dni mal nakročené k trojtisícovej výhre

Tipujúci s hráčskym menom „lojanm“ minulú sobotu vyskladal čisto tenisový tiket, ktorý obsahoval poltucet zápasov. Menšie kurzy striedali tie vyššie, no zaujímavý bol najmä vklad. Stávkar sa totiž nebál do hry vložiť sumu 500 eur a veril, že si odnesie približne šesťnásobok vkladu. Zápasy boli rozdelené do dvoch dní a v sobotu išlo všetko relatívne hladko. Správne predpokladal napríklad to, že finále mužskej štvorhry Wimbledonu sa neskončí v troch setoch. Napokon z toho bola takmer päťhodinová dráma s úspešným koncom pre Lukasza Kubota a Marcela Mela. Tipujúci sa určite dobre pobavil aj pri svojom tipe zo ženského finále štvorhry. Predpokladal, že pár Makarovová/Vesninová získa aspoň jeden set, no Rusky boli také rozbehnuté, že svoje súperky deklasovali 0:6, 0:6. Zaujímavosťou je, že podobný výsledok sa vo finále Wimbledonu v tzv. Open ére nikdy nezrodil.

Odmietol ponúkané peniaze a hral do konca

V nedeľu sa dvorce All England Clubu zavreli, ale na programe bolo ešte očakávané finále mužskej dvojhry. Veľká výzva pre Marina Čiliča, ale tiež náročné rozhodnutie pre nášho tipéra. Tomu stávková kancelária Tipsport ponúkala 1 645 eur v podobe predčasného vyplatenia výhry. „Lojanm“ bol ale tvrdohlavý. Ponúkané peniaze nezobral a čakal, že vo finálovom zápase sa bude hrať 4-5 setov. To sa ale nestalo. Roger Federer predviedol skvelý výkon a za 101 minút zmaril chorvátsky sen o ďalšom víťazovi Wimbledonu. Marin Čilič v zápase spravil 23 nevynútených chýb, po druhom servise vyhral len 39% loptičiek, a tak nenadviazal na víťazstvo Gorana Ivaniševiča z roku 2001. Na centrálnom dvorci sa nechal ošetrovať a dokonca sa počas zápasu neubránil slzám.

Známe slovenské príslovie sa opäť vyplnilo

Roger Federer plakal až po zápase, keď videl svoju rodinu v hráčskej lóži. Jeho deti zrejme až o pár rokov pochopia, čo ich otec dokázal. Opäť prepísal historické tabuľky a je najúspešnejším tenistom, aký kedy behal po dvorcoch All England Clubu. Spomínaný tip 4-5 setov v zápase bol logický. Vlani Marin Čilič rodáka z Bazileja takmer zdolal, mal tri mečbaly, ale prehral po päťsetovej dráme. V nedeľu svoje druhé grandslamové finále nezvládol, a tak si „lojanm“ mohol vyčítať, že nezobral ponúkaný cash out. Chcel tri tisícky, ale po víťazstve Rogera Federera 1:6, 3:6, 4:6 mu zostalo vo vrecku prázdno. Nuž, nenadarmo sa hovorí, že lepší je vrabec v hrsti ako holub na streche.

Foto: ©Fotky&Foto

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!