Nadupaná súťaž v Tipsporte: Futbalový pavúk s miliónovou dotáciou!

Publikované 29.06.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Ani sme sa nenazdali a súboje v základných skupinách futbalových majstrovstiev sveta máme za sebou. V hre zostalo najlepších šestnásť krajín, ktoré zabojujú o Svetový pohár FIFA. Máte svojho favorita? Tak sa na www.tipsport.sk zapojte do súťaže zvanej Futbalový pavúk.

Spodná polovica pavúka je ľahšia

Futbalový pavúk je súťaž, ktorú Tipsport avizoval už pred začiatkom svetového šampionátu v Rusku. K jej začiatku však bolo potrebné odohrať 48 zápasov, ktoré určili podobu pavúka vyraďovacích súbojov. Jeho horná časť sa zdá byť náročnejšia, a tak sme istého taktizovania boli svedkami aj vo včerajšom večernom šlágri medzi Anglickom a Belgickom. Albion v ňom prehral 0:1, no zrejme ho to príliš nemrzí. Skončil na druhom mieste tabuľky skupiny, no zároveň sa na ceste do prípadného finále vyhne možným súperom ako Francúzsko, Brazília, Argentína či Portugalsko. Spodná časť pavúka je o niečo ľahšia. Chýba v nej napríklad Nemecko, ktoré senzačne stroskotalo už v základnej skupine.

Taktika je kľúčová, treba myslieť dopredu

Princíp súťaže je založený na tom, že v každej fáze play off určíte jeden tím, ktorý postúpi ďalej. Na začiatku tak máte na výber zo šestnástich variantov. Ak však vyberiete nesprávne, respektíve zabudnete natipovať do začiatku posledného osemfinálového duelu, hra sa pre vás končí. Takto to bude pokračovať až do finále, kde už bude počet hráčov značne zredukovaný. Dôležité je však povedať, že konkrétny tím môžeme určiť iba jedenkrát. Ak by ste teda tipovali na postup z osemfinále Brazíliu, v ďalších kolách ju už nemôžete použiť. V tejto hre je veľmi dôležitá taktika. Ak sa vám stane, že vo finále nemôžete nikoho tipovať, pretože ste tímy použili v predošlých kolách, počíta sa vám posledný úspešný tip. Tým sa však čiastočne eliminujete z hry, pretože sa očakáva, že najlepší hráč bude presne mieriť vo všetkých štyroch kolách.

Výhercovia si rozdelia milión netov

O čo sa vlastne hrá? Tipsport ponúka najlepšiemu hráčovi milión netov, čo je v prepočte na reálne peniaze suma 10-tisíc eur. Dá sa však predpokladať, že výhercov bude viac, a tak sa spomínaný balík rozdelený rovnakým dielom medzi všetkých. Súťaž prebieha výhradne na webe www.tipsport.sk a pre účasť v nej stačí byť riadne registrovaný. To znamená, že treba mať na poriadku administratívne záležitosti ohľadom overenia údajov a totožnosti. Výsledky a zoznam výhercov bude zverejnený na stránke súťaže. K všetkému ešte možno dodať, že tipy môžete viackrát meniť do uzávierky daných zápasov v rámci konkrétneho kola. Prajeme veľa správnych tipov.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.