Podarí sa Petrovi Saganovi získať zelený dres? Fortuna vypísala zaujímavé kurzy!

Publikované 15.12.2017, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Peter Sagan je akousi rockovou hviezdou súčasnej cestnej cyklistiky. Sezónu síce začne až v polovici januára na pretekoch v Austrálii, ale už teraz stávková kancelária Fortuna vypísala tri stávky, ktoré sa týkajú jeho možných víťazstiev v roku 2018.

Sezóna plná smoly, ale aj majstrovskej radosti

Slovenský tourminátor môže uplynulú sezónu hodnotiť so zmiešanými pocitmi. Počas jarných klasík sa mu smola lepila na päty, a tak nemohol reálne bojovať o cenné triumfy. Na pretekoch okolo Flámska spadol a na Paríž – Roubaix ho výrazne pribrzdili dva defekty. Aby toho nebolo málo, za kontroverzných okolností bol diskvalifikovaný z Tour de France, čím prišiel o šancu získať šiesty zelený dres v rade. Všetko si to ale vynahradil na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene. Počas takmer celých pretekov sa držal mimo záberov televíznych kamier, v závere sa podieľal na dostihnutí úniku a napokon o milimetre predstihol domáceho Alexandra Kristoffa.

Tipujte víťazstvá na monumentálnych a ardenských klasikách

Ako bude vyzerať nadchádzajúca sezóna Petra Sagana? Na popredné preteky si posvietila aj Fortuna, ktorá vypísala niekoľko zaujímavých príležitostí. Prvá sa týka spomínaných jarných klasík: Miláno – San Remo, Okolo Flámska, Paríž – Roubaix, Liége-Bastogne-Liége a Giro di Lombardia. Za atraktívny kurz 18,00 na www.ifortuna.sk si môžete staviť na to, že líder tímu Bora-Hansgrohe vyhrá v roku 2018 aspoň dva monumenty. Tieto preteky sa vyznačujú veľkou náročnosťou a nie je ľahké preťať cieľovú čiaru ako prvý. Vyhrať aspoň dva z týchto závodov počas roka sa naposledy podarilo Fabianovi Cancellarovi, v roku 2013.

Do 31. januára 2018 si takisto môžete staviť na to, ako sa Petrovi Saganovi bude dariť na tzv. ardenských klasikách. Pripomenieme, že ide o preteky Amstel Gold Race, Valónsky šíp a už spomínané Liége-Bastogne-Liége. Ani na jednom z týchto podujatí ešte držiteľ dúhového dresu nedokázal triumfovať. Naopak, tie sú parketou Španiela Alejandra Valverdeho, ktorý napríklad Valónsky šíp vyhral už päťkrát. Dočká sa svojho prvého ardenského triumfu aj Peter Sagan? Fortuna jeho šancu aspoň na jednu víťaznú radosť odhaduje kurzom 4,00. V prípade trojnásobného majstra sveta je skutočne všetko možné.

Vyrovná Sagan rekord legendárneho Zabela?

Najpravdepodobnejším variantom sa javí byť zisk ďalšieho zeleného dresu na Tour de France. Peter Sagan síce nemá v záverečných dojazdoch rovinatých etáp takú silu ako napríklad Marcel Kittel, no oveľa lepšie vie zbierať body na rýchlostných prémiách. Tento rok mohol vyrovnať rekord Erika Zabela, no proti boli vyššie, možno aj politické sily. Mark Cavendish vo štvrtej etape s cieľom v meste Vittel spadol bez pričinenia nášho cyklistu a v konečnom dôsledku je škoda, že po inkriminovanej etape museli dianie na Starej dáme opustiť obaja fenomenálni cyklisti. Na víťazstvo Slováka v bodovacej súťaži je vypísaný prijateľný kurz 2,00.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.