Populárne e-Športy už aj v mobilnej aplikácii Fortuny

Publikované 10.12.2017, autor: Bc. Miroslav Kováčik

V sérii noviniek pokračujeme stávkovou kanceláriou Fortuna. Tá pripravila nové aktualizácie pre svoju mobilnú aplikáciu, pričom jedna z nich zahŕňa aj možnosť staviť si na virtuálne dostihy, futbalové zápasy či automobilové preteky.

Futbal je rozdelený na domáci a medzinárodný

Ponuka tzv. e-Športov, alebo ak chcete virtuálnych hier, je v kurzovej ponuke Fortuny pomerne pestrá. Vybrať si môžete hneď z piatich športových odvetví, pričom futbal je rozdelený na medzinárodné zápasy a tiež stretnutia v rámci „Fortuna Cupu“. Pri každom zápase máte na výber zo štyroch stávkových príležitostí.

Okrem klasického tipu na víťaza sú vypísané kurzy na over/under, presný počet gólov a tiež na konečný výsledok.

Jeden takýto zápas trvá približne 70 sekúnd a obsahuje zväčša štyri až päť akcií. K zápasom je nahovorený aj sprievodný komentár, no ten býva často rýchlejší než samotný prenos. Ak si teda chcete užiť napätie až do konca, tak futbalové zápasy radšej sledujte s vypnutým zvukom.

Z hľadiska kurzov sú lákavé najmä preteky áut

Okrem futbalu si môžete vybrať aj z ponuky konských dostihov, psích dostihov, plochej dráhy a tiež automobilových pretekov, kde nájdete jednoznačne najlákavejšie kurzy.

Na štarte je totiž celkovo dvanásť monopostov, z ktorých teoreticky môže vyhrať hociktorý. Tipujúci si môžu zvoliť buď tip na víťazstvo alebo na umiestnenie do druhého, respektíve tretieho miesta.

Naopak, najslabšia konkurencia je pri plochej dráhe. V nej jazdia štyria pretekári, pričom kurz na umiestnenie do tretieho miesta zvykne byť aj na hranici 1,05. Podobne ako pri bežných tiketoch so skutočnými športovými zápasmi je minimálny vklad 50 centov. Výhodou je, že stávky z rôznych e-Športov je možné medzi sebou kombinovať.

Inšpirovať sa môžete predošlými výsledkami

Ak ste fanúšikom práve takejto tipérskej zábavy, určite vás poteší, že vo Fortune si na e-Športy môžete staviť aj cez mobilnú aplikáciu. Tá je určená pre mobily či tablety s operačným systémom Android alebo iOS (iPhone, iPad).

Samozrejme, k plnohodnotnému tipovaniu potrebujete wifi pripojenie, respektíve mobilné dáta. Pri všetkých zápasoch či pretekoch sú dostupné aj predošlé výsledky, ktoré vám určite pomôžu vybrať ten správny tip. E-športy sú forma tipovania, pri ktorej sa dá veľmi rýchlo zarobiť, no tipujúci si musí byť vedomý aj toho, že jeho snaženie môže mať aj celkom opačný efekt. Tu žiadna analýza zápasu nehrá rolu a často ide len o šťastie.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.