Rozšírená kurzová ponuka na voľby prezidenta Slovenskej republiky

Publikované 06.02.2019, autor: Redakcia

Téme prezidentských volieb sme sa v našich novinkách venovali už niekoľkokrát. Avizovali sme, že stávkové kancelárie s blížiacim sa termínom volieb obohatia svoju ponuku o rôzne odvodené príležitosti, čo sa začiatkom februára aj udialo.

Pribudli stávky na prvé kolo, volebnú účasť a duely

Na webe www.ifortuna.sk nájdete ponuku na prezidentské voľby v sekcii Politika. K dispozícii sú kurzy na všetkých pätnástich kandidátov, z ktorých sa jeden stane novou hlavou štátu. Oproti predošlým mesiacom sa nič zásadne nezmenilo a favoritmi naďalej zostávajú Maroš Šefčovič a Róbert Mistrík. O niečo viac sa verí nezávislému kandidátovi s podporou strany SMER-SD, no v tejto chvíli je ešte ťažko odhladovať víťaza. Rozšírenie stávkarskej ponuky je v podobe kurzov na prvé kolo volieb, volebnú účasť a tradičných duelov medzi kandidátmi.  Zaujímavosťou je, že už teraz si môžete vybrať vo Fortune aj z vypísaných stávok na najbližšie prezidentské voľby v Českej republike a USA.

Bookmakeri odhadujú vyššiu volebnú účasť

V súvislosti s prezidentskými voľbami na Slovensku ponúka stávková kancelária Tipsport veľmi podobné kurzy ako jej konkurencia. Okrem toho pridala jeden tip, ktorý však nie je príliš reálny. Pokiaľ si myslíte, že o novom prezidentovi sa rozhodne už v prvom kole, využite kurz 55:1. V tom prípade by však musel jeden z kandidátov získať viac než 50% hlasov, čo sa nezdá byť reálne vzhľadom na vyrovnanosť minimálne dvoch kandidátov. Bookmakeri Tipsportu predpokladajú, že k hlasovacím urnám príde v prvom kole približne 45,7% oprávnených voličov. V porovnaní s rokom 2014 predstavuje tento odhad nárast o približne dve percentá.

Posledný prieskum skončil takmer remízou

Pred takmer piatimi rokmi boli voľby prezidenta pomerne jednoznačné, keďže v druhom kole získal Andrej Kiska takmer 60% hlasov. Podľa januárového prieskumu agentúry FOCUS pre Televíziu Markíza by tento rok mal byť súboj o prezidentský úrad oveľa dramatickejší. Na základe týždenného prieskumu by v prvom kole uspeli s rovnakým počtom 16,5% hlasov Maroš Šefčovič a Róbert Mistrík. V následnom súboji dostal dôveru podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu, no Mistríka zdolal len o 0,2%.  Treba však dodať, že v spomínanom prieskume sa bralo do úvahy iba 60,4% hlasov, keďže ostatní opýtaní sa vyjadrili, že nevedia koho majú voliť alebo vôbec nepôjdu voliť.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!