Staňte sa v Tipsporte expertom na domáci a zahraničný futbal

Publikované 04.04.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Futbalová desiatka nie je vo svete tipovania ničím výnimočným. Tipsport.sk ju vypísal už na konci októbra minulého roka a teraz prichádza s jej ďalšou, mierne upravenou edíciou. V nasledujúcom príspevku vám predstavíme kompletné pravidlá tejto súťaže, kde sa celkovo hrá o 16-tisíc eur na tipovanie.

Zahraničná sekcia začína trojicou derby

Futbalová desiatka je dostupná len pre registrovaných klientov stávkovej spoločnosti Tipsport.sk, ktorí majú overenú totožnosť. Realizuje sa v dvoch častiach – „československá“ a „zahraničná“. V každej kategórii je vypísaných desať zápasov, ktorých výsledky sa tipujúci snažia uhádnuť. Zvoliť môžu tip na výhru domácich, remízu a výhru hostí. Už tento víkend nás čakajú zaujímavé zápasy, najmä pri zahraničnej vetve. V priebehu 27 hodín sa odohrá liverpoolske, manchesterské derby a takisto aj madridské derby. Dôležité je, aby ste natipovali všetkých desať zápasov danej časti, pretože inak vám nebude umožnené odoslať svoje tipy.

Výherca musí uhádnuť všetky zápasy

Podobnú súťaž Tipsport vypísal aj pri nedávnej olympiáde v Pjongčangu. Oproti tomu však musíme spomenúť jeden zásadný rozdiel. Futbalová desiatka nie je dlhodobá súťaž, na ktorej konci vyhrá tipujúci s najvyšším počtom bodov. Hrá sa na päť kôl, pričom v prvých štyroch získava nárok na výhru len ten hráč, ktorý uhádne kompletnú porciu zápasov. Odmena za absolútne presnú mušku je 160 000 Netov, teda 1 600 eur na tipovanie. Pokiaľ sa v danom kole nikomu nepodarí trafiť všetkých desať stretnutí, nety sa prenášajú do ďalšieho kola. Naopak, ak by bolo výhercov viacero, tak sa odmena rovným dielom medzi nich rozdelí. V poslednom piatom kole Tipsport rozdá aktuálne odmeny za jednotlivé „desiatky“ medzi najúspešnejších tipujúcich, aj keď neuhádnu všetky zápasy. Matematika nepustí, v hre je celkovo 1 600 000 Netov, o ktoré sa oplatí hrať!

Tipy môžete niekoľkokrát meniť

Prvé kolo súťaže je naplánované na 7. apríla 2018. Jeho uzávierka je zhodná s časom začiatku prvého vypísaného stretnutia. V prípade „československej desiatky“ je to v sobotu o 13:00, kedy sa pražská Slavia predstaví na pôde Zbrojovky Brno. Samozrejme, tipy môžeme meniť do spomínanej uzávierky. Pozitívnou správou je, že popri súťaži nemusíte splniť žiadny denný limit. V prípade, že by sa nejaký zápas neodohral, za kompletne trafenú desiatku sa budú považovať správne tipy na všetky zostávajúce súboje. Súťaž prebieha výlučne na webe www.tipsport.sk, v sekcii Súťaže a výhercovia si na svojom hráčskom účte nájdu získané nety najneskôr do piatich pracovných dní od skončenia akcie.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.