Stávky na prezidentské voľby: Kto nahradí Kisku a stane sa novým prezidentom SR?

Publikované 16.07.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Stávkové kancelárie na Slovensku neraz vypisujú kurzy na udalosti, ktoré nemajú so športom prakticky nič spoločné. Jednou z nich je aj vývoj politického diania. Na jar 2019 si Slováci budú voliť prezidenta a už teraz FortunaTipsportom ponúkajú kurzy na viacerých kandidátov.

Aktualizácia, marec 2019: Stávková kancelária Tipsport ako jediná na našom trhu ponúka k prezidentským voľbám po ich skončení aj LIVE stávky. Využite to a stavte si na www.tipsport.sk, kde dostanete navyše aj 15 eur na vaše prvé stávky úplne zadarmo!

O prezidentské kreslo sa prihlásilo trinásť ľudí

Do 9. júna 2018 oficiálne oznámilo svoju kandidatúru na post prezidenta Slovenskej republiky trinásť osobností. Ako prvý tak učinil ešte v septembri minulého roka Radovan Znášik, ktorého vízia je jasná. „Je nevyhnutné očistiť slovenskú politiku a spoločnosť od rozrastajúcej sa korupcie a klientelizmu, odpolitizovať justíciu, súdnictvo a vykonať reformy tak, aby súdna moc bola politicky nezávislá,“ citoval Znášika portál aktuality.sk. Následne sa k nemu pridal tucet ďalších ľudí, vrátane Štefana Harabína, Eduarda Chmelára, Róberta Mistríka, Mariána Kotlebu či najnovšie aj Bélu Bugára. Zaujímavá je kandidatúra Oskara Fegyveresa, svedka únosu Michala Kováča mladšieho z roku 1995. O prezidentský úrad majú záujem aj dve ženy – Zuzana Čaputová a Bohumila Tauchmannová.

Najnižší kurz je vypísaný na Mistríka

Práve Mistrík a Harabín sú podľa bookmakerov najväčšími favoritmi budúcoročných volieb. Slovo „favorit“ je však v tomto prípade ešte prehnané, pretože situácia sa bude kryštalizovať až pár mesiacov pred voľbami. V prospech sudcu Najvyššieho súdu hovorí prieskum webového portálu denníka Pravda z júna 2018. V ňom získal podporu 35,7% hlasujúcich, ktorých bolo celkovo 5809. Relevantnosť tohto údaju minimálne diskutabilná. Každopádne, na www.tipsport.sk je vypísaný kurz na 4,10 čo je o šesť desatín viac než vo Fortune. V oboch stávkových spoločnostiach najviac dôverujú nominantovi strany SaS Róbertovi Mistríkovi. Ak si na jeho volebné víťazstvo stavíte v Tipsporte, eventuálna výhra bude trojnásobkom vášho vkladu.

Stávkové kancelárie okrem spomenutého ponúkajú aj možnosti, ktoré sú už dopredu odsúdené k prehre. Miroslav Lajčák, Maroš Šefčovič či Iveta Radičová sa vyjadrili, že nebudú kandidovať do role hlavy štátu, ale napriek tomu sú na nich vypísané kurzy. Predseda 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN je dokonca považovaný za štvrtého najväčšieho favorita s kurzom 8,00. Dokonca na www.ifortuna.sk s kurzom 7,00. Je síce pravda, že vládna strana Smer-SD ešte nepredstavila svojho kandidáta, ale Lajčák to podľa vlastných slov nebude. Úsmevnou, respektíve zo sveta science fiction je stávka na prezidentovanie Vladimíra Mečiara s kurzom 200:1.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.