Tipsport pripravuje k MS vo futbale 2018 súťaže o 200-tisíc eur

Publikované 09.06.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Ďalším športovým sviatkom roka 2018 budú majstrovstvá sveta vo futbale. Tie sa v Rusku začínajú už o päť dní. Patrične k tomu pristupuje aj stávková kancelária Tipsport.sk, ktorá prichádza na trh hneď s trojicou zaujímavých súťaží.

Mesačná súťaž pre vytrvalcov

Prvou súťažou, ktorú si predstavíme je Futbalový maratón. Už zo samotného názvu je zrejmé, že dôležitá bude najmä vytrvalosť. Súťaž bude prebiehať počas celej doby svetového šampionátu vo futbale, teda od 14. júna do 15. júla 2018. Dôležité je každý deň pretipovať minimálne štyri eurá. Ide o súhrnnú hodnotu, takže je možné požadovanú sumu rozdeliť aj do viacerých tiketov. Do hry sa započítavajú predzápasové tikety alebo live stávky podané na webe www.tipsport.sk, cez mobilnú aplikáciu či na pobočke.

Tipujúci sa nemusia nikam navyše registrovať, no ako pri všetkých súťažiach musia mať účet v Tipsporte s overenou totožnosťou. Celkovo sa hrá o sumu 120-tisíc eur. Po skončení finálového zápasu sa vytvorí zoznam úspešných vytrvalcov, ktorí si spomínaný balík peňazí rovnomerne rozdelia. Výhra bude pripísaná na hráčske účty prostredníctvom netov najneskôr do troch pracovných dní od skončenia súťaže.

Tipovačka aj so známymi osobnosťami

Druhou súťažou je tradičná Tipovačka, ktorá je pre všetkých hráčov dostupná úplne zadarmo. Jej podstatou je tipovanie presných výsledkov skupinovej fázy skloňovaného šampionátu. Na rozdiel od Futbalového maratónu sa tak skončí už 28. júna 2018. Na tipujúcich čaká porcia 48 zápasov, ktoré napovedia o šanciach jednotlivých krajín na zlato. Tipsport odmení hráčov dvojakým spôsobom. Každý hrací deň získa najlepší tipujúci 100-tisíc netov. Tých dní bude celkovo štrnásť.

Pokiaľ najviac bodov v danom dni dosiahne viacero hráčov, suma bude rozdelená medzi nich. Tešiť sa bude aj tisíc hráčov, ktorí dosiahnu najlepšie celkové skóre. Pre víťaza je pripravených 400-tisíc netov, pre tisíceho hráča aspoň cena útechy v podobe 600 netov. Podobne ako pri hokejovej tipovačke si môžeme zmerať sily so známymi osobnosťami. Súťaže sa zúčastnia aj slovenský futbalista Marek Bakoš či český reprezentant pôsobiaci v americkej MSL Bořek Dočkal.

Bodovanie súťaže:

  • 10 bodov – uhádnutie presného výsledku zápasu
  • 6 bodov – uhádnutie víťaza zápasu + gólový rozdiel, respektíve remízy
  • 4 body – uhádnutie víťaza zápasu bez gólového rozdielu
  • 2 body – uhádnutie presného počtu gólov v zápase

Letný Tipcup s obrovskou masou hráčov

Začiatkom MS vo futbale 2018 odštartuje aj ďalší diel Tipcupu. Ten bude prebiehať od 15. júna do 1. septembra a celková jeho dotácia predstavuje 40-tisíc eur. Do hry sa klienti Tipsportu prihlásia tak, že pri zostavovaní tiketu zaškrtnú políčko „Tipcupy“ a tiket následne podajú. Všetko sa to začne dvojtýždňovou kvalifikáciou, pričom denný limit sú iba dve eurá. Do súbojov jedného proti jednému postúpi z kvalifikácie 8192 hráčov a držiteľ „pole position“ získa 200-tisíc netov. Jednotlivé súboje budú následne trvať päť kalendárnych dní.

Okrem iného ešte Tipsport avizuje jednu súťaž, ktorá bude spustená pred vyraďovacími súbojmi majstrovstiev sveta vo futbale. Jej herné podmienky zatiaľ nie sú známe, no určite vás o nich budeme včas informovať.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.