Tipsport vypísal zaujímavé stávky na Tour de France 2018

Publikované 04.07.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Najprestížnejšie cyklistické preteky Tour de France sú za rohom. Už v sobotu štartuje 105. ročník, pričom v štartovom poli nebude chýbať ani fenomenálny Peter Sagan. Ten sa vracia po kontroverznom vylúčení spred roka a opäť je favoritom na zisk šiesteho zeleného dresu.

Froome bude čeliť viacerým vyzývateľom

Stávková kancelária Tipsport tri dni pred začiatkom Tour de France ponúka niekoľko druhov stávok. Veľký záujem je o tipovanie na celkového víťaza, kde to bookmakeri vidia pomerne jasne. Najväčším favoritom je Chris Froome, ktorý ešte pred pár dňami čelil dopingovému podozreniu. Kurz na jeho triumf je 2,50. Team Sky nominoval hviezdnu zostavu, ktorej sila sa v kopcoch určite niekoľkokrát ukáže. Premiéru absolvuje Egan Bernal, ktorý je pre zmenu s rovnakým kurzom ako Froome favoritom na zisk bieleho dresu.

Veľmi dobre šance má tím Movistar, ktorý si podľa priebehu pretekov môže vybrať svoju jednotku z trojice Nairo Quintana, Mikel Landa a Alejandro Valverde. Najväčšie šance má Kolumbijčan, ktorý bol v Paríži už trikrát na pódiu. Medzi neho a Frooma ešte experti na stávkovanie zaradili Richieho Porteho s kurzom 5,00. Jazdec tímu BMC Racing mal byť hlavným vyzývateľom obhajcu žltého dresu už vlani, ale v druhom týždni hrozivo spadol v prudkom zjazde. Nedávno však vyhral preteky Okolo Švajčiarska, čo svedčí o jeho dobrej forme.

Sagan jasným favoritom bodovacej súťaže

Tipsport dopredu vypísal stávky aj na ostatné dresy. Ten zelený by mal získať Peter Sagan, čo naznačuje kurz 1,38. Slovenský cyklista síce možno nie je najrýchlejším mužom v pelotóne, ale cenné body by mal získavať nielen v záverečných dojazdoch, ale aj na šprintérskych prémiách. Vlani bol kontroverzne vylúčený, a tak víťazstvo v bodovacej súťaži daroval Michaelovi Matthewsovi. Tento rok sa za jeho najväčšieho rivala považuje Fernando Gaviria. Ešte len 23-ročný jazdec tímu Quick-Step Floors dosiahol už 32 profesionálnych víťazstiev a o pár dní prvýkrát zažije aj atmosféru najprestížnejších cyklistických pretekov na svete. Hneď v prvej etape je na www.tipsport.sk favoritom číslo jeden s kurzom 3,25. Minulý rok päťkrát triumfoval Marcel Kittel, ale po prestupe do Kaťuše – Alpecin vyhral len dvojicu pretekov.

Bude celkový víťaz po 33 rokoch z Francúzska?

Bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára obhajuje domáci Warren Barguil, no táto je súťaž veľmi nepredvídateľná. Presadiť sa pokúsi expert na úniky Thomas De Gendt, na ktorého je rovnako ako v prípade Rafala Majku vypísaný kurz 11,00. Okrem toho je k dispozícii aj séria ďalších špeciálnych stávok na Tour de France. Môžete si tipnúť tím, respektíve krajinu, z ktorej bude celkový víťaz. Francúzi na to čakajú už 33 rokov, no kurz 12,00 a šance Romaina Bardeta nie sú práve najlepšie. Atraktívna je aj stávka na počet jazdcov, ktorí si oblečú žltý dres. Takisto sú vypísané tipy na počet víťazných etáp konkrétneho cyklistu. Získa Peter Sagan aspoň dva etapové vavríny? V Tipsporte si na to môžete staviť s kurzom tesne nad hranicou 2,00. A k tomu ešte dostanete 15 eur na vaše prvé stávky úplne zadarmo a šťavnatý vstupný bonus pre nových hráčov až do výšky 4 000 eur.

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.