Zahraničné stávkové kancelárie nebudú môcť od 16. júla 2017 poskytovať služby bez platnej licencie

Publikované 01.07.2017, autor: Jozef Beka

Stávkový trh na Slovensku sa mení vplyvom nového zákona o hazardných hrách, ktorý u nás platí od 1. júla 2017. Konkrétne od 17. júla bude publikovaný aj zoznam zakázaných stávkových kancelárií, ktoré sa môžu blokovať. Možná blokácia platí pre webové stránky i platby zahraničných poskytovateľov.

Zasiahne to teda všetkých zahraničných poskytovateľov hazardných hier, ktorí na našom území nepôsobia legálne. Konkurencia sa teda vyrovná, nakoľko pre každého budú platiť rovnaké podmienky. Na toto už dlhšiu dobu upozorňovali slovenské stávkové kancelárie, ktoré mali o dosť ťažšiu úlohu. Jednoducho museli platiť dane a ostatné poplatky a logicky mali teda oveľa vyššie náklady. Na druhú stranu nás príjemne potešili, keď zrušili manipulák na online stávky a platia ho za nás. Zarobí na tom samozrejme aj štát.

Slovensko získanie licencie pre zahraničné stávkové kancelárie ponúka, ale proces je zložitejší, nakoľko si musia u nás založiť obchodnú spoločnosť. Ukáže čas, ako sa to celé vyvŕbi a ktorí poskytovatelia zo zahraničia sa rozhodnú ísť na náš trh. Už dnes je známe, že viaceré spoločnosti ukončia svoju pôsobnosť na našom trhu k 30. júlu 2017.

Ktoré stávkové kancelárie sú legálne?

Na našej stránke máme zoznam všetkých licencovaných stávkových kancelárií, kde je legálne tipovať.

Medzi tie najlepšie s čistým svedomím zaraďujeme Fortunu a Tipsport, ktoré majú kvalitnú kurzovú ponuku, vysoké vstupné bonusy a každý rok si pre stávkarov pripravujú skvelé akcie. Sú spoľahlivé, samozrejme na online stávky majú 0% MP.

Nastala aj ďalšia zmena. Možno ste si už všimli, že vás stávkové kancelárie vyzývajú doplniť údaje. Tiež to súvisí s úpravou zákona a ochranou pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu. Jedná sa o jednoduché úkony, ktoré vám nezaberú veľa času a môžete si naďalej vychutnávať šport s podaným tiketom!

Slovenský šport sa bude mať lepšie

Na záver dodávame, že pre samotný šport na Slovensku to môže byť dobrá správa, nakoľko veľká časť financií končila v zahraničí a teraz sa to zmení. Peniaze ostanú na Slovensku, stávkové kancelárie budú mať tak vyšší obnos a budú môcť ešte viac sponzorovať našich športovcov, turnaje alebo ligy. Už dnes je napríklad Fortuna titulárnym partnerom našej najvyššej futbalovej ligy, Tipsport naopak tej hokejovej.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Jozef Beka