5 skvelých rád ako tipovať zápasy a neprehrávať

Publikované 21.06.2014, autor: Redakcia

Tipovanie obvykle chytí každého kto si ho vyskúša. Ten adrenalín, sledovanie priebežného stavu, túžba po výhre a podvedomé rozmýšľanie nad tým, čo urobiť s vyhranými peniazmi. Či chceme, či nie, pri tipovaní bude vždy hrať svoju rolu aj šťastie a náhoda. Skúsení a inteligentní tipéri to vedia, a preto keď niekedy smolne prehrajú, nestrácajú hlavu a pokračujú v rozumnom tipovaní. Avšak nie všetci stávkujúci tipujú rozumne. Nebojte sa nechať si poradiť. Tu je 5 skvelých rád pre úspešné tipovanie.

NHL

1. Stanovte si peňažné limity

Ešte pred tým, než sa pustíte do stávkovania naplno, musíte zvážiť svoju finančnú situáciu. To znamená: vyčleňte si bankroll – sumu, s ktorou chcete a môžete hrať. Nikdy nestavte toľko koľko nemôžte prehrať. Snažte sa na jeden tiket staviť maximálne 2% svojho bankrollu, aby vás žiadna prehra nepoložila. Bez ohľadu na to, či ide o „tutovku“, alebo risk. Zodpovednosť a sebakontrola sú na prvom mieste.

2. Vyhnite sa veľkému množstvu zápasov na tikete

Ja viem, ja viem. Čím viac zápasov tým krajšie číslo na konci tiketu. Nepodľahnite vidine vysokej výhry, to riziko za to z dlhodobého hľadiska nestojí. Snažte sa, aby ste na tikete mali tak 2 – 5 zápasov. Platí, že radšej menej zápasov za vyššiu sumu než veľa zápasov za minimálny vklad.

3. Tipujte len tie zápasy, o ktorých máte prehľad

V stávkovaní je kľúčové hľadanie informácií, sledovanie aktualít a štatistík. Tipujte len zápasy tých líg, ktoré máte pod drobnohľadom, ktorým sa najviac venujete. Každá stávka musí byť premyslená. Musíte presne vedieť prečo tipujete tak ako tipujete.

Tip k rade: Fortuna pre svojich hráčov denne pripravuje zápasové preview aj s tipmi, tikety týždňa a PROFÍK špeciál, ktorý obsahuje kompletnú kurzovú ponuku s tabuľkovým servisom, formy, bilancie doma/vonku a mnohé ďalšie informácie.

Okrem toho na Vás čaká prvá stávka do 30 EUR bez rizika prehry, až 14. tisíc priamych prenosov ročne zadarmo, komplexná kurzová ponuka a vstupný bonus do 1000 EUR.

4. Vyberajte zápasy, nie kurzy

Niektorí tipéri majú tendenciu naháňať vysoký kurz. Stávkujú podľa toho, aký má daný zápas kurz – to je pre nich najdôležitejšie. Nerobte rovnakú chybu. Snažte sa najprv si vybrať zápasy bez toho, aby ste poznali kurzy. Nebudete tak ovplyvnení vidinou výhry a sústredíte sa len na svoje športové znalosti.

5. Pozor na nástrahy

Za nástrahu môžeme považovať takú situáciu, keď sa stávka javí ako jasná, no existujú tu okolnosti, ktoré to môžu zmeniť. Ide najmä o situácie keď hrá favorit vonku, keď ide o pohárové stretnutie, keď ide o nič neriešiaci zápas, keď tréner šetrí hviezdy na dôležitejší zápas a podobne. Vždy sledujte okolnosti.

Bonusová rada na záver – získajte vstupný bonus!

Najvyšší bonus pre nových hráčov aktuálne ponúka stávková kancelária Tipsport a to až do výšky 4 000 EUR!

Tento článok patrí do seriálu Škola stávkovania

 1. Na aký šport stávkovať?
 2. Všetky typy stávok
 3. Ako stávkovať? Jednoznačne cez internet!
 1. Aké poznáme stávkové kurzy
 2. Ako bookmakeri nastavujú kurzy
 1. Výber kvalitnej stávkovej kancelárií. V našej redakcii odporúčame Fortunu a Tipsport. Pokojne si otvorte hráčsky účet v každej. Pokiaľ sa zaregistrujte do viacerých stávkových kancelárií, môžete si staviť na daný zápas v tej spoločnosti, ktorá vypísala najvyšší kurz a okrem toho využiť viaceré vstupné bonusy, stávky bez rizika a rôzne promo-akcie.
 1. 5 skvelých rád ako tipovať
 1. Bankroll management – práca s peniazmi
 2. Veďte si stávkarské záznamy
 1. Tipovanie ako práca
 2. Dobré a zlé série
 3. Psychológia tipovania

Foto: pixabay.com

Autor článku: Redakcia

V redakcii pre vás deň čo deň pripravujeme zaujímavé informácie zo sveta športu a stávok. Baví nás, informovať vás!