Aj v stávkovaní máme plno mýtov

Publikované 31.03.2016, autor: Jakub Kocourek

Aj vo svete stávkovania sa stále viac a viac objavujú rôzne, niekedy až absurdné mýty. My sme sa preto rozhodli na niektoré z nich pozrieť trochu bližšie.

silueta

Bookmakeri ovplyvňujú zápasy za účelom zisku

Medzi stávkarmi sa často objavuje názor o tom, že bookmakeri, teda ľudia, ktorí sú v stávkových kanceláriách zodpovední za tvorbu kurzov, majú často priamy vplyv na výsledky jednotlivých športových podujatí z ich stávkovej ponuky. Práve toto je azda najväčší mýtus, aký sa vo svete tipovania vyskytuje. Sú to práve stávkové kancelárie, kto najviac utrpí, keď sa v ich ponuke objaví nejaké športové podujatie, najčastejšie futbalový zápas, ktorého výsledok je vopred dohodnutý.

Stávkovanie napomáha korupcii v športe

Ďalším zo série pomerne rozšírených mýtov je ten o vplyve stávkovania na korupciu v športe. Veď predsa korumpovať zápas môže len niekto, kto sa na ňom priamo či nepriamo zúčastňuje. Hovoríme najmä o hráčoch, či v prípade kolektívnych športov o majiteľoch a členoch vedenia participujúcich klubov.

Vklad na tiket má len spodnú hranicu

Hlúposť. Každá zo stávkových kancelárií má určenú nielen minimálnu výšku vkladu, ale aj tú maximálnu. Kapitolou samou o sebe je v tomto prípade internetové tipovanie. Stávkové kancelárie si v tomto prípade totiž určujú aj hranicu maximálneho denného vkladu, ktorý môžu na svoje tikety vložiť zaregistrovaní užívatelia.

Pri úspešnej sérii je dobré zvýšiť vklady

Toto tvrdenie je veľmi nebezpečný mýtus. Každý úspešný tipér by si mal totiž už dopredu určiť, aké množstvo peňazí chce v danom období na tipovanie minúť. Mohlo by sa totiž stať, že vklad budete navyšovať do takej miery, až raz na tiket stavíte napríklad desaťnásobok vášho bežného vkladu. Ak vaša stávka nebude úspešná, zrazu prídete o nemalý finančný obnos.

Tak toto sú niektoré mýtov, ktoré kolujú vo svete stávkovania. Ako ste si mohli všimnúť, nezmysly sa často nešíria len o samotnom tipovaní, ale aj o povolaní, bez ktorých by svet tipovania azda ani nemohol existovať – povolaní bookmakera.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Jakub Kocourek

Stávkujem už pekných pár rokov. Aktívne sa zaujímam o šport, a to najmä o futbal, hokej a tenis. Práve tieto športy nechýbajú na mojich tiketoch.