Ako bude vyzerať Copa América? Stávkové kancelárie veria v triumf Brazílie

Publikované 14.06.2019, autor: Samuel Ďuriš

Futbalový fanúšik sa môže tešiť na ďalší športový sviatok. V sobotu začínajú 46. majstrovstvá Južnej Ameriky, známe ako Copa América. Turnaj hraný v piatich brazílskych mestách ponúkne na šiestich štadiónoch dovedna 26 stretnutí. V tom záverečnom, teda finálovom na bájnej Maracane, sa očakáva účasť a triumf favorizovanej Brazílie.

Hostia z ázijskej časti

Šampionát trvajúci od 14. júna do 7. júla bude v tomto ročníku hostiť o štyri tímy menej, ako v minuloročnom špeciálnom vydaní. Všetkých desať tímov z Juhoamerickej futbalovej konfederácie CONMEBOL, doplní dvojica hostí z ázijskej časti. Pozvanie organizátorov prijali Japonsko a podľa stávkovej kancelárie Tipsport aj najväčší outsider na celkový triumf Katar s kurzom 120:1. Prvenstvo spred troch rokov obhajujú Čiľania, ktorý turnaj ovládli aj v roku 2015. Podľa bookmakerov však „červení“ nepatria medzi top favoritov na víťazstvo a s kurzom 14:1 sú až na piatom mieste. Lepšie šance dávajú stávkové kancelárie Uruguaju, najúspešnejšej krajine turnaja Copá América s celkovými pätnástimi víťazstvami. Kurz na triumf tímu okolo Luisa Suaréza, či Edinsona Cavaniho je na www.tipsport.sk 9,00.

Messiho odhodlanie prelomiť sériu neúspechov

Veľká pozornosť sa upriami na argentínsky národný tím. V hlavnej úlohu bude opäť Lionel Messi, ktorý sa bude snažiť odčiniť predošlé dva neúspešné pokusy priviesť „Albicelestes“ na majstrovský trón. Veď posledné víťazstvo „nebovomodrých“ pochádza ešte z roku 1993. Pritom z posledných piatich ročníkov hrala Argentína štyrikrát vo finále. Túžba vyhrať trofej s reprezentáciou je pre päťnásobného držiteľa zlatej lopty taká silná, že prelomila jeho rozhodnutie z roku 2016 o ukončení reprezentačnej kariéry. Pre bookmakerov stávkovej kancelárie Tipsport sú Argentínčania favoritom číslo dva na celkový triumf s vypísaným kurzom 5,00. Jediný problém na ceste zo skupiny B, by mohla predstavovať Kolumbia. Zvyšní súperi z Paraguaju a Kataru by nemali klásť väčší odpor.

Vysoké očakávania od domácej Brazílie

„Kanárici“ sú na každom domácom turnaji pod vysokým tlakom verejnosti, ktorá nič iné ako víťazstvo neberie. Zverenci trénera Titého rovnako neskrývajú zlaté ambície. Z doterajších štyroch šampionátov Copa América, ktoré sa konali na brazílskej pôde si domáca reprezentácia vždy dokráčala po zlato. Posledný triumf však „Selecao“ ukoristilo pred dvanástimi rokmi. Prelomiť toto čakanie môžu Brazílčania práve teraz. Od minuloročného vyradenia zo svetového šampionátu hrajú v dobrej forme, keď neprehrali ani jeden z desiatich zápasov a inkasovali len dva góly. Mužstvu tentokrát nepomôže najväčšia hviezda Neymar, ktorého vyradilo zranenie kolena.  Aj napriek tomu sa do záverečnej nominácie zmestili všetky zvyšné brazílske hviezdy na čele s Allisonom, Coutinhom, Thiagom Silvom či Gabrielom Jesusom.

Foto: Fotky&Foto

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.