Ako funguje Fibonacciho stratégia tipovania

Publikované 01.03.2016, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Svet tipovania ponúka množstvo stratégii, ktoré majú stávkarom dopomôcť k vysnívanej výhre. Na našom webe sme vám už niekoľko variantov ponúkli a teraz pridáme ďalší. V prvý marcový deň si predstavíme Fibonacciho stávkarský systém.

Každým neúspešným tipom zvyšujte svoj vklad

Fibonacciho stratégia nie je v našich končinách príliš známa. Skôr sa používa v rulete a podobných hazardných hrách, no predsa len ju možno aplikovať aj pri tipovaní hokejových či futbalových stretnutiach. Najčastejšie ju stávkari využívajú pri tipovaní na remízu. Aby ste sa nedostali do červených čísiel, minimálny kurz vašej stávky na remízu musí mať hodnotu 2,60. Dôležité je uvedomiť si, že pokiaľ vám prvý tip nevyjde, musíte v hre pokračovať a podľa Fibonnaciho stratégie postupne zvyšovať vklad. Zvyšovanie vkladu závisí od matematickej postupnosti súčtu dvoch predchádzajúcich čísiel. Najjednoduchší matematický rad vyzerá nasledovane: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 a pod. Ako môžete vidieť, pokiaľ by vám prvých päť tipov na remízu nevyšlo, ten šiesty musíte vložiť za 8 eur, aby ste vynulovali straty a niečo aj zarobili.

Štatisticky sa najviac oplatí Ligue 1

Ak sa rozhodnete zveriť úspech práve do tejto taktiky, odporúčame vám zvoliť si jeden klub, na ktorý budete stále tipovať. Ak sa pozrieme na aktuálny ročník anglickej Premier League zistíme, že po štyroch odohraných kolách nemali na svojom konte nerozhodný výsledok len Manchester City, West Ham a Crystal Palace. Spomedzi TOP 5 európskych futbalových líg je však najbohatšou na remízy francúzska Ligue 1. V doterajšom priebehu sezóny sa v krajine galského kohúta skončilo nerozhodne až 29,5% zápasov. Naopak „najhoršie“ je na tom nemecká Bundesliga (23,67%). Rozhodne neodporúčame vybrať si veľkého favorita, napríklad FC Barcelonu. Pri jej zápasoch je síce kurz na remízu spravidla vyšší, no Katalánci v Primere Divisíon z 26 zápasov remizovali len trikrát.

Len veľká smola vás môže pripraviť o zisk

Samozrejme, Fibonnaciho stratégia má svoje úskalia. Aj pokiaľ sa vám nedarí, musíte v hre pokračovať pokiaľ nevyhráte. Narastaním výšky vkladu vložíte do hry viac peňazí, ale keď vám tip na remízu konečne vyjde, všetky predošlé nevýherné tikety sa vám s malým ziskom vrátia. Je to náročne na trpezlivosť, no museli by ste mať skutočne veľkú smolu, aby váš zvolený tím neremizoval napríklad 10 zápasov po sebe. Stále nezabúdajte na to, že kurz na remízu musí byť vyšší ako 2,60. Keď sa však pozrieme na ponuku futbalových duelov, kurzy sa pohybujú zväčša nad úrovňou 3,00.

Použitie akejkoľvek stratégie je na vás. Dobre si premyslite, či je práve táto stratégia pre vás vhodná. Vždy ide o vaše peniaze a rozhodnutie!

Foto: ©nanaplus/fotky&foto

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.