Akých strelcov sa aktuálne oplatí tipovať v NHL

Publikované 22.02.2016, autor: Jakub Kocourek

NHL medzi severoamerickými fanúšikmi nedosahuje takej popularity ako napríklad MLB či NFL. Pre Európanov je však zámorská profiliga mimoriadne atraktívna a niet divu, že často láka aj tipérov stávkových kancelárii. Tipovať víťaza zápasu je pri vyrovnanosti NHL skutočne náročné, a tak sa často stávkari utiekajú k tipom na strelcov gólov.

NHL

Treba zvážiť aktuálnu formu aj ice-time

Veľmi dôležité je aj v tomto prípade dodržať jedno zo základných pravidiel úspešného tipovania: Uprednostnite rozum pred srdcom. Asi každý športový fanúšik má svojho obľúbeného strelca, ale nie vždy sa vyplatí staviť si práve na neho. Významným faktorom pri rozhodovaní sa je aktuálna forma hráča i čas strávený na ľade počas zápasu. Logicky je väčšia pravdepodobnosť, že gól strelí hráč, ktorý odohrá v zápase aspoň dvojciferný počet minút. Často pritom ide o hráčov nastupujúcich v početných prevahách. Dobrým príkladom je Alexander Ovečkin, ktorý nielen pri presilovkách svojou strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie ničí súperových brankárov. V tejto sezóne už opäť pokoril 30-gólovú hranicu a prekonal magickú päťstovku gólov v NHL.

Sledujte lídrov streleckých tabuliek

Medzi hráčov, ktorí spĺňajú všetky vyššie spomínané kritériá, patrí napríklad americký útočník v službách Chicaga Blackhawks Patrick Kane. Tomu sa náramne darilo najmä na začiatku sezóny, keď bodoval v 27 stretnutiach v rade za sebou. Počas nich prekonal súperových brankárov 16-krát, pričom zaznamenal aj sériu siedmich duelov s aspoň jedným presným zásahom. Tipéri sa v tomto ohľade môžu spoľahnúť aj na dvojicu hviezd z Dallasu Jamieho Benna a Tylera Seguina. V tejto sezóne sa im totiž nadmieru darí, keď až v dvoch tretinách zápasov strelil gól aspoň jeden z nich.

Stávkové kancelárie uznávajú aj góly v predĺžení a nájazdoch

Osobitnou kategóriou sú strelci, ktorí sú špecialistami na góly v predĺženiach a samostatných nájazdoch. Veľkou výhodou je, že stávkové kancelárie Tipsport a Fortuna od januára tohto roka uznávajú aj rozhodujúce góly v predĺžení. Expertom na víťazné góly v pridanej päťminútovke je Jonathan Toews s piatimi gólmi. Na druhej strane, v nájazdovej lotérii v tomto ročníku ešte nezaváhal Alexander Barkov z Floridy a fantastickými zakončovateľmi sú aj T.J. Oshie, Pavel Datsyuk či Anže Kopitar.

Foto: pixabay.com

Autor článku: Jakub Kocourek

Stávkujem už pekných pár rokov. Aktívne sa zaujímam o šport, a to najmä o futbal, hokej a tenis. Práve tieto športy nechýbajú na mojich tiketoch.