Analýza zápasu: AS Trenčín – MFK Ružomberok

Publikované 23.05.2018, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Podobne ako včera sa v našej analýze pozrieme na slovenské ligové trávniky. Dnes sú na programe dva barážové zápasy o postup do predkola Európskej ligy UEFA. Spoločne sa pozrieme do Trenčína, kam zavíta MFK Ružomberok.

Trenčania doplatili na nevydarenú jeseň

Futbalisti spod Hradu Matúša Čáka skončili v sezóne na konečnom piatom mieste. Doplatili na nevyrovnanosť svojich výkonov. Dokázali uspieť v Žiline, Bratislave či Trnave, ale najmä v jesennej časti nabrali výraznú bodovú stratu. Spomedzi všetkých mužstiev mali najlepšiu ofenzívu a takisto získali najväčší počet bodov na ihriskách súperov. Najlepším strelcom mužstva bol so 14-gólmi Rangelo Janga, no ten už pôsobí v belgickom Gente. Po jeho odchode prebral rolu zakončovateľa Antonio Mance. Chorvát strelil desať gólov, no paradoxne v posledných troch ligových stretnutiach sa na súpisku nevošiel. Kľúčovým hráčom je nepochybne Desley Ubbink, ktorý prihral svojim spoluhráčom na 17 gólov.

Ružomerku sa vonku absolútne nedarí

Ružomberok bol jednoznačne najslabším tímom v skupine o titul. Nazbieral len 40 bodov, čo je dokonca menej než Nitra a Michalovce, ktoré mali ľahších súperov v boji o udržanie. Zverenci Noberta Hrnčára čakajú na vonkajšie víťazstvo vo Fortuna lige od konca novembra minulého roka. Následne v ôsmich ligových stretnutiach vybojovali len dva body a šesťkrát vyšli strelecky naprázdno. V porovnaní s Trenčínom síce mali pevnejšiu obranu, no v ofenzíve sa na svojho dnešného súpera nechytali. Nastrieľali o neuveriteľných 39 gólov menej. Dokumentuje to aj fakt, že tretím najlepším strelcom mužstva bol Dominik Kružliak, ktorý celú jarnú časť sezóny pre zranenie vynechal.

V poslednom meraní síl uspel Trenčania

V tejto sezóne si obe mužstvá zmerali sily štyrikrát. Úspešnejší bol Ružomberok, ktorý dvakrát vyhral, raz remizoval a raz prehral. Jediný nepriaznivý výsledok zaznamenal pred jedenástimi dňami, keď na Sihoti prehral 1:3. Tento duel bol jasne v réžii domáceho celku. Mal územnú prevahu, súpera prestrieľal pomerom 14:5 a svoju aktivitu prejavil aj do samotného výsledku. Takmer po pol roku skóroval vo farbách Ružomberka Nermin Haskić. Jeho kontaktný gól vrátil hostí späť do hry, ale zápas zakrátko definitívne rozhodla individuálna akcia Hamzu Čatakoviča. Oba tréneri sa zhodli, že sa hral otvorený futbal, čo môže byť predzvesťou aj dnešného súboja.

Domáci potvrdia rolu favorita

Trenčín po dlhej dobe vyhral dva zápasy v rade a víťazstvo nad majstrovskou Trnavou mu dodalo sebavedomie. Domáci majú veľmi kvalitných krídelníkov a práve na tento priestor si Ružomberčania budú musieť dávať pozor. V útoku rozhodne nie sú tak silní ako zverenci Vladimíra Cifraniča. Určite sa viac čakalo od Róberta Gešnábela. Ten strelil v Zlatých Moravciach deväť gólov, no v oranžových farbách skóroval len dvakrát. Navyše, hosťom bude okrem spomínaného Kružliaka chýbať pre kartový trest aj Ján Maslo. Osobne očakávam podobný zápas ako pred necelými dvoma týždňami. Trenčania by mali mať herne navrch a myslím si, že potvrdia rolu favorita.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.58 FORTUNA »

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.