Analýza zápasu : Blake – Tomic (preview)

Publikované 27.06.2013, autor: Stávkar Michal

Po včerajšom dni plnom prekvapení a zranení na Wimbledone je dnes výber pomerne zložitý. V zápase druhého kola medzi veteránom Američanom Jamesom Blakeom a mladým Austrálčanom Bernardom Tomicom favorizujem druhého menovaného hráča.

Blake má svoje najlepšie tenisové roky dávno za sebou. Aktuálne sa drží na 87. priečke, no jeho rebríčkové postavenie bude mať klesajúcu tendenciu. Blake má 33 rokov a hráva už len minimum turnajov. Na hlavných turnajoch ATP má v roku 2013 bilanciu 5-7. V posledných troch rokoch na tráve prehral všetky štyri zápasy. Na tohtoročný Wimbledon sa pripravoval v Eastbourne, kde síce prešiel kvalifikáciou, no v prvom kole ho hladko 2-6 4-6 zdolal antukár Ramos Vinolas. Wimbledon zahájil hladkou trojsetovou výhrou nad De Bakkerom, no to bol súper, ktorému jednak tráva vôbec nesedí a jednak bola to už jeho štvrtá prehra v sérii, takže má i mizernú formu.

Dnes Blakea čaká podstatne nebezpečnejší súper – Tomic. Patrí mu 59. priečka a trávnatý povrch jeho hre sedí. Pred dvoma rokmi na Wimbledone až v štvrťfinále stroskotal na Djokovicovi. Tomic sa pred Wimbledonom postupne rozohrával do čoraz lepšej formy. Na turnaji Queens v prvom kole podľahol Beckerovi v tie-breaku tretieho setu. V Eastbourne to bolo podstatne lepšie z jeho strany, v štvrťfinále podľahol Simonovi. Wimbledon zahájil cenným 5-setovým víťazstvom nad výborným Samom Querrym, ktorý je na tráve skutočne nebezpečným súperom.

Verím, že Tomic v prvom vzájomnom súboji s o generáciu starším Blakeom zvíťazí. Tráva mu sedí viac ako Američanovi a navyše prezentuje sa v kvalitnej forme. Veterán Blake na neho dnes podľa mňa stačiť nebude. Kurzy na výhru Tomica sa pohybujú na úrovni 1,60-1,65.

Autor článku: Stávkar Michal