Analýza zápasu: Boston Bruins – New Jersey Devils

Publikované 27.12.2018, autor: Roman

Dnes v noci uvidíme v rámci zámorskej profiligy trinásť duelov a do akcie sa tak zapojí až 26 tímov. Jedným z prvých v poradí bude súboj bostonských „medveďov“, ktorí privítajú posledný tím Metropolitnej divízie z New Jersey.

Boston zatiaľ šliape

Pred vianočnou prestávkou skončil Boston na šiestom mieste Východnej konferencie, keď v poslednom dueli podľahli na ľade Caroliny. V uplynulom mesiaci trápili mužstvo zranenia viacerých kľúčových hráčov, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch. Straty Bergerona, Cháru či Millera by rozhodili každé profiligové mužstvo.

Patrice Bergeron by sa však už dnes mal vrátiť do akcie a zlepšuje sa aj stav kapitána Zdena Cháru. Boston tak s uzdraveným prvým centrom môže znova vytvoriť obávaný útok na krídlach s Pastrňákom a Marchandom. David Krejči sa tak pravdepodobne presunie do druhej formácie.

New Jersey nenadviazalo na uplynulý ročník

Mužstvo z predmestia New Yorku patrilo v minulej sezóne k najväčším prekvapeniam ročníka. Mladíci vedení Taylorom Hallom, ktorý zažíval životnú sezónu sa stali veľmi nepríjemným súperom a dotiahli to až do play-off. Veľkú zásluhu na výsledkoch mal aj brankár Cory Schneider, ktorému sa v aktuálnom ročníku absolútne nedarí a navyše momentálne laboruje so zranením.

Jednotkou tímu je tak Keith Kinkaid, ktorý však spolu s defenzívou Devils neprežíva práve najúspešnejšie obdobie. Ružové to nie je ani v ofenzíve. Taylor Hall síce zaznamenal už 37 bodov, ale ani zďaleka nemá taký dopad na hru tímu, ako tomu bolo v minulej sezóne.

Favorit je jasný

Aj napriek niekoľkým zraneniam je domáce mužstvo jasným favoritom. S uzdraveným Bergeronom bude prvá formácia Bostonu pravdepodobne znovu dominovať a v spojení s dobrým defenzívnym výkonom a s pomocou jedného z dvojice Halák-Rask dovedie „medveďov“ k víťazstvu. Zaujímavý sa javí aj tip na počet gólov v zápase, ktorých podľa môjho názoru nebude viac ako 5.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.98 FORTUNA»

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.