Analýza zápasu : Boston – Chicago 6.z. (preview)

Publikované 24.06.2013, autor: Stávkar Michal

Dnes v noci je tu ďalší hokejový sviatok. Finále NHL sa nám dramatizuje a víťaz základnej časti Chicago má k dispozícii prvý mečbal. Blackhawks totiž vedú 3-2 na zápasy a v prípade výhry na ľade Bostonu zdvihnú nad hlavy prestížny Stanleyho pohár. Boston vo finálovej sérii viedol 2-1 na zápasy, no Chicago zdvihlo hlavy, zabojovalo a po víťazstvách 5-6p v Bostone a 3-1 doma otočilo vývoj série vo svoj prospech. Jediné víťazstvo tak delí Blackhawks od zisku Stanley Cupu.

V poslednom zápase sa zranili kľúčoví hráči oboch tímov. V prípade Chicaga to bol kapitán Jonathan Toews a v prípade Bostonu Patrice Bergeron. Toews s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpi, nad účasťou Bergerona visí otáznik. Tréner Bruins Claude Julien sa k jeho zdravotnému stavu nechcel vyjadrovať.

Boston v rámci playoff hrá na domácom ľade výborne – má bilanciu 8 výhier, 3 prehry, pričom 2 z nich utŕžil v nie príliš vydarenom prvom kole proti Torontu. Chicago má v playoff vonku bilanciu 4-5. Boston sa rozhodne nevzdá tak ľahko a dnes v noci bude mať nôž na krku. Predpokladám, že to hráčov Bruins vyburcuje k maximu a v domácom prostredí vybojujú cenné víťazstvo, ktoré im zachová šance na zisk Stanleyho pohára. Bostonu nič iné nezostáva, len zvíťaziť a ja verím, že sa im to na domácom ľade podarí. V rovnakej situácii bol Boston v roku 2011, keď s Vancouverom prehrával vo finále 2-3 na zápasy a napokon získal Stanleyho pohár. Volím tip – Boston – víťaz zápasu.

Autor článku: Stávkar Michal