Analýza zápasu : Brands – Berdych (preview)

Publikované 27.06.2013, autor: Stávkar Michal

Papierový favorit tohto súboja druhého kola Wimbledonu je jednoznačný – Tomáš Berdych. Až také jednoduché ako hovorí papier to však podľa mňa mať nebude. Brands ho dokázal poriadne potrápiť v ich prvom vzájomnom súboji, ktorý odohrali pred troma rokmi práve na wimbledonskej tráve. V osemfinále ho Berdych zdolal po tuhom boji 4-6 7-6 7-5 6-3. V tom roku sa Berdych napokon prebojoval až do finále, v ktorom padol s Nadalom.

Brands sa navyše odvtedy výrazne zlepšil a táto sezóna je jeho životnou. Vystúpal už na peknú 57. priečku. Na konte má napríklad semifinálovú účasť na harde v Dohe, či semifinálovú účasť na antuke v Mníchove. V prvom kole Wimbledonu zdolal po piatich setoch Gimeno-Travera. Zaujímavosťou je, že prvé tri sety musel rozhodovať až tie-break. Pri Brandsovi to však vôbec nie je až taký nezvyčajný jav, nakoľko má skutočne vynikajúci servis.

Berdych je svetová šestka a tráva mu sedí. Rovnako ako v prípade Brandsa, aj jeho silnou zbraňou je podanie. Na tráve hral tento rok turnaj Queens, kde ho v štvrťfinále 5-7 6-7 zdolal Marin Cilic. Wimbledon zahájil výhrou po setoch 6-3 6-4 6-4 nad Slovákom Martinom Kližanom.

Očakávam, že Brands ho rovnako ako v ich prvom a doposiaľ jedinom vzájomnom súboji, ktorý paradoxne zohrali práve na wimbledonskej tráve, potrápi. Vychádzam z toho, že Nemec má fantastický servis, ktorý je na tráve silnou zbraňou a Berdych má takisto skvelé podanie. Očakávam, že v prvom sete sa odohrá viac ako 9 hier. Kurz na túto stávku sa pohybuje na úrovni 1,85.

Autor článku: Stávkar Michal