Analýza zápasu : Bukta – Halep (preview)

Publikované 10.07.2013, autor: Stávkar Michal

V maďarskej Budapešti prebieha tento týždeň turnaj WTA. V dnešnom osemfinálovom súboji si domáca Agnes Bukta zmeria sily s Rumunkou Simonou Halep.

Kvalitatívny rozdiel medzi oboma hráčkami je priepastný – zatiaľčo Bukta je až na 433. priečke, Halep je na svojom kariérnom maxime, na 30. pozícii. Bukta je hráčka, ktorá štartuje na turnaji v Budapešti len na divokú kartu. Je to jej prvý turnaj WTA v kariére. Doteraz sa objavovala len na podujatiach nižšej kategórie ITF. V 1. kole si poradila s Češkou Záhlavovou po setoch 6-1 4-6 7-6. Tej sa však vôbec nedarí a bola to už jej štvrtá prehra v sérii.

Dnes čaká na domácu Maďarku v podstatne lepšej forme hrajúca Rumunka Halep. Tá žiari od polovice mája, odvtedy má bilanciu 18-3. Na antuke v Ríme až v semifinále padla so Serenou Williams. V júni získala titul najskôr na antuke v Norimbergu a hneď na to i na tráve v Hertogenboschi. Na Wimbledone ju v druhom kole zastavila Li Na, ktorá zvíťazila po troch setoch. V Budapešti však Halep opäť pokračuje vo výborných výkonoch. Na úvod si hladko 6-3 6-0 poradila s Karatantchevou a vykročila tak v ústrety tretiemu tohtoročnému titulu.

Pre Buktu s Halep pôjde o premiérový vzájomný duel. Kvalita i skúsenosti hovoria jasne v prospech rumunskej hráčky. Verím, že potvrdí výbornú formu a hladko dnes zvíťazí. Môj tip znie : výhra Halep v hendikepe – 7,5 hier. Kurz na túto stávku sa pohybuje na úrovni okolo 1,80.

Autor článku: Stávkar Michal