Analýza zápasu: Burnley FC – Chelsea FC

Publikované 19.04.2018, autor: Roman

Po niekoľkých analýzach play-off zápasov severoamerickej NHL nachvíľu prejdeme  k európskemu futbalu. Burnley, ktoré zažíva historickú sezónu, hostí na domácom štadióne ešte stále úradujúceho majstra Anglicka Chelsea FC.

Burnley vo výbornej forme

Futbalisti z Lancashire výborne odštartovali aktuálny ročník. Pred Vianocami sa však dostali do obrovskej krízy, ktorá trvala 11 zápasov. Počas tohto obdobia ani raz nezvíťazili a v tabuľke výrazne klesli. Z posledných piatich duelov sa však päťkrát radovali z víťazstva po vyhrabaní z takejto krízy ukazujú veľký charakter.

Počas spomínanej šnúry porazili aj silnejšie tímy Leicestru či Evertonu. Momentálne majú na konte 52 bodov a ak budú pokračovať vo výborných výkonoch, ešte stále si môžu zaistiť miestenku  v Európskej lige. Z jednotlivcov vyniká najmä Chris Wood z Nového Zélandu, ktorému sa v poslednom období nadpriemerne darí, keď v piatich dueloch zaznamenal 5 gólov.

Chelsea nedokázala napodobniť minulý ročník

Súčasný tím trénera Conteho je iba tieňom suverénneho majstra z predchádzajúceho roka. Mužstvo je oveľa ľahšie čitateľné pre súperov a veľkú rolu zohral aj nahustený program “The Blues”. Zabudnúť nemožno ani na stratu formy minuloročných ťahúňov ale aj špekulácie o Conteho odchode.

Tím zo Stamford Bridge je aktuálne na piatom mieste a v budúcoročnej edícií Ligy majstrov bude  pravdepodobne chýbať. Európska liga je pre tento veľkoklub a jeho fanúšikov iba slabou náplasťou. Najlepšími strelcami sú ofenzívne esá Eden Hazard a Álvaro Morata, ktorí dali 12 resp. 11 gólov. Aj od nich sa však pred sezónou čakalo viac.

Remíza je pomerne pravdepodobným výsledkom

Mužstvo Burnley má na konte 10 remíz. Doma podľahli iba najsilnejším tímom. Nepredpokladám, že pri súčasnej forme domácich by Chelsea dokázala zvíťaziť. Osobne však tipujem, že Chris Wood dokáže svoju výbornú formu a znovu skóruje.

Môj tip: Ch. Wood dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.