Analýza zápasu: Carolina Hurricanes – Vancouver Canucks

Publikované 09.10.2018, autor: Roman

Súboj tímov, ktoré už dlhé roky patria do spodnej polovice tabuľky celej NHL. V oboch organizáciách však vďaka mladým talentom a najnovším draftovým voľbám pravdepodobne svitá na lepšie časy. Otázne je, či sa im podarí prebiť do vyraďovacej fázy už v tomto ročníku.

Carolina vstúpila do nového ročníka vo veľkom štýle

Mužstvo trénera Roda Brind`Amoura kraľuje po troch dueloch celej Východnej konferencii. V spomenutých súbojoch dokázali poraziť newyorských „jazdcov“ i „modrokabátnikov“ z Columbusu. V úvodnom dueli sezóny nestačili na New York Islanders, ktorému však podľahli až po predĺžení. Zaujímavé je, že Carolina sa prezentovala až dvanástimi presnými zásahmi a patrí tak medzi najofenzívnejšie mužstvá v konferencii.

Vedenie sa snaží postaviť budúci tím okolo fínskej dvojice Aho-Teravainen, ktorá v minulom ročníku predvádzala výnimočné výkony. Doplnení skúsenými veteránmi na čele s Justinom Williamsom či Jordanom Staalom a za spolupráce veľmi kvalitnej obrany s Faulkom, de Haanom či Hamiltonom, nemusí byť postup do play-off až takou utopickou záležitosťou.

Vancouver začína novú éru

Po odchode legendárnych bratov Sedinovcov sa „kosatky“ ocitajú na prahu novej éry. Švédske dvojičky boli s touto organizáciou späté od samého vzniku. Na Stanley Cup však napriek mnohým príležitostiam nedosiahli. Ako sa s odchodom týchto žijúcich legiend organizácia vyrovná, uvidíme už v blízkej dobe.

„Kosatky“ sa budú v tomto ročníku spoliehať na mladíkov v podobe Boesera, Horvata a Petersona, ktorí majú potenciál budúcich hviezd NHL. Otázne však je, či ho dokážu naplniť a v mladom veku sa stať ofenzívnymi lídrami tímu. Vancouver zatiaľ zvíťazil v otváracom dueli proti Calgary. V odvete mu to však súper rovnakým gólovým rozdielom vrátil.

Miernym favoritom domáci

Stávkové kancelárie favorizujú Carolinu, ktorá hrá v pomerne dobrej forme. Vancouver nastúpil zatiaľ proti jedinému súperovi a je ťažké odhadovať, ako sa vyrovná s odlišným herným štýlom. Osobne očakávam tesné víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.88 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.