Analýza zápasu: Celtic Glasgow – Rosenborg Trondheim

Publikované 25.07.2018, autor: Roman

Predkolá kvalifikácie európskych pohárových súťaží sa teraz odohrávajú takmer nepretržite každý týždeň. Dnes sa do hry dostanú aj kluby zvučnejšieho mena. Slávny škótsky klub bude hostiť nórskeho šampióna.

Pre Celtic ide o povinnosť

Prebojovať sa do skupinovej fázy ligy majstrov je pre mnohonásobného škótskeho majstra každoročne takmer povinná jazda. Klub s takýmto menom by v európskej súťaži číslo jeden nemal chýbať. V predchádzajúcom predkole si mužstvo zo Celtic Parku celkom jednoznačne poradilo s arménskym klubom Alashkert  s výsledným skóre 7:0.

Hlavnému trénerovi Rodgersovi chýba výborný škótsky strelec Leigh Griffiths. Citeľnou stratou je aj zranenie izraelského stredopoliara Bittona. Napriek tomu disponuje severoírsky tréner veľmi silnou zostavou, ktorá by mala severského súpera na domácej pôde prevýšiť.

Trondheim môže prekvapiť

V predchádzajúcom predkole nastúpili zverenci trénera Ingebrigtsena v severskom derby proti víťazovi islandskej najvyššej súťaže. Valur dokonca na domácej pôde zvíťazil a pred odvetou slávnemu nórskemu klubu poriadne zavaril. Ten však odvetu zvládol nadpriemerne, Islanďanov porazil jednoznačne 3:0 a s prehľadom postúpil.

Výhodou Rosenborgu je, že tamojšie futbalové súťaže sa kvôli podnebným podmienkam hrajú systémom jar-jeseň. Druhý tím ligovej tabuľky je tak práve v polovici sezóny a nachádza  sa v oveľa väčšej hernej pohode ako súper. Najväčšou hviezdou nórskeho mužstva je jednoznačne známy dánsky kanonier Nicklas Bendtner, ktorý sa proti Valuru zaskvel dvoma gólmi.

Favorit je jasný

Stávkové kancelárie jednoznačne favorizujú ostrovné mužstvo. Trondheim je však v polovici sezóny a Celtic neodohral okrem dvoch zápasov proti Alshkertu už dva mesiace žiadne súťažný zápas. Kvalita je však jednoznačne na strane Celticu. Očakávam tesné víťazstvo domácich.

Môj tip: Remíza s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 3.35 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.