Analýza zápasu : Čepelová – Bertens (preview)

Publikované 29.07.2013, autor: Stávkar Michal

V prvom kole turnaja WTA vo Washingtone si slovenská tenistka Jana Čepelová zmeria sily s Holanďankou Kiki Bertens. Prikláňam sa na stranu Čepelovej a verím v jej víťazstvo. Bookmakeri to vidia opačne a viac sa prikláňajú na stranu jej súperky.

Rebríčkovo sa jedná o zhruba vyrovnané súperky – zatiaľčo Čepelová je 75., Bertens patrí 67. priečka. V prospech Čepelovej hovorí fakt, že jediný doterajší vzájomný zápas s Holanďankou vyhrala. V roku 2012 na tvrdopovrchovom turnaji ITF v Poza Rice zvíťazila Janka po troch setoch.

Ďalší faktor, ktorý hovorí v prospech slovenskej hráčky je lepšia aktuálna forma. Čepelová naposledy hrala na Wimbledone, kde v druhom kole statočne vzdorovala svetovej 11. Talianke Roberte Vinci a podľahla jej len tesne 7-9 v treťom sete. Bertens sa už dlhodobo na okruhu WTA trápi. Z posledných 10 zápasov totiž dokázala vyhrať len jediný. Aktuálne ťahá sériu šiestich prehier, v posledných štyroch dueloch dokonca neuhrala jediný set ! Posledné dva zápasy navyše prehrala s hráčkami mimo TOP 100 – na antuke v Bad Gasteine ju v prvom kole deklasovala Golubic, 239. hráčka renkingu WTA, po setoch 2-6 2-6. Naposledy sa Bertens predstavila na harde v Stanforde, no hneď v prvom kole ju hladko 4-6 1-6 porazila Gibbs, až 191. hráčka v svetovom poradí.

Čepelová už raz Bertens zdolať dokázala a ja verím, že využije jej slabšiu formu a zdolá ju i tentoraz. Kurz na výhru slovenskej hráčky sa dá nájsť aj v hodnote 2.2.

Autor článku: Stávkar Michal