Analýza zápasu: Columbus Blue Jackets – Toronto Maple Leafs

Publikované 28.12.2018, autor: Roman

Dnes sa proti sebe postavia mladé perspektívne tímy, ktorým sa momentálne výnimočne darí. Toronto je na druhom mieste Východnej konferencie a ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru. Columbus je o dve miesta pozadu a neprehral už päťkrát v rade.

Columbus je vo výbornej forme

Tréner Tortorella spravil z Columbusu výborné mužstvo nabité mladými energickými hokejistami, ktorí majú obrovský potenciál. Klubovému bodovaniu vládne americko-ruská dvojička Akinson-Panarin, ktorá spolu získala takmer 80 bodov. Sila „modrokabátnikov“ však spočíva najmä vo výbornom pohybe a tímovom poňatí hry.

Columbus je v rámci Východnej konferencie štvrtý. Má piaty najlepší útok v konferencií. Na druhej strane, v počte inkasovaných gólov neexceluje, aj keď tímovej lavičke šéfuje tréner, ktorý si zakladá na hernej organizácií a kvalitnej defenzíve. Napriek tomu dokážu hráči Columbusu nájsť cestu k víťazstvám.

Toronto je favoritom na Stanley Cup

Mužstvo trénera Babcocka je spolu s divíznym rivalom Tampou Bay považované za momentálne najväčšieho favorita na zisk Stanleyho pohára. Na rozdiel od Tampy, mužstvo Toronta je doslova nabité mladými hviezdami, ktoré sa pravdepodobne nepodarí udržať pokope aj v nasledujúcich sezónach.

Momentálne má Toronto v prvej dvadsiatke kanadského bodovania až troch hráčov. Okrem Marnena, je tu aj jeho spoluhráč z útoku a najlepší strelec tímu John Tavares ako aj výborne hrajúci obranca Morgan Rielly. Ten je momentálne najproduktívnejším bekom ligy.

Favoritom hostia

Stávkové kancelárie mierne favorizujú hosťujúci tím. Obe mužstvá sú vo fantastickej forme. Hostia pravdepodobne disponujú silnejšou ofenzívou, ktorá je v posledných zápasoch pomerne produktívna. Tipujem na počet gólov v zápase, ktorých by mohlo byť aspoň 7.

Môj tip: Padne viac ako 6.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.06 FORTUNA»

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.