Analýza zápasu : Darcis – Kubot (preview)

Publikované 26.06.2013, autor: Stávkar Michal

V druhom kole na Wimbledone si Belgičan Darcis zmeria sily s Poliakom Kubotom. Darcisovi patrí 135. priečka v rebríčku ATP. Tráva je povrch, ktorý mu sedí, o čom presvedči minulý rok – v Eastbourne ho až v semifinále zastavil Andy Roddick, na OH v Londýne si zahral osemfinále a dokonca na tomto podujatí porazil i Tomáša Berdycha. Tento rok sa postaral o obrovský šok hneď v prvom kole, keď vyradil čerstvého víťaza French Open Rafaela Nadala. Pripravil mu tak len tretiu tohtoročnú prehru. Pravdou je, že Nadalovi tráva sedí zo všetkých povrchov pravdepodobne najmenej a rozhodne nepodal optimálny výkon, no to neznižuje kvalitu výkonu Darcisa, ktorý hral naozaj skvele. Nadalovi nedovolil uhrať ani jediný set a zdolal ho 7-6 7-6 6-4.

V dnešnom súboji druhého kola nastúpi proti nemu Poliak Kubot, aktuálne 130. hráč svetového poradia. Tráva je jeho najmenej obľúbený povrch. Je to jediný povrch zo všetkých, na ktorom má zápornú kariérnu bilanciu /17-18/. Pred Wimbledonom odohral na zelenom povrchu dva turnaje. V Halle ho v 1. kole Kamke deklasoval 4-6 0-6 a v Hertogenboschi stroskotal v poslednom kvalifikačnom kole na Mahutovi. Wimbledon zahájil hladkou výhrou 6-1 7-5 6-2 nad Rusom Andrejevom, ktorý však tento rok prežíva veľké trápenie – vyhrať dokázal len 2 z 9 zápasov.

Darcis sa s Kubotom vo vzájomnom zápase stretol doteraz len jediný raz. Ešte v roku 2007 na halovom challengeri v Andrezieux vyhral Kubot 4-6 6-3 6-4. Predpokladám, že dnes zvíťazí Darcis a vyrovná vzájomnú bilanciu. Na tráve dosahuje v posledných rokoch výborné výsledky, čo potvrdil i zdolaním Nadala v prvom kole, keď mu nedovolil uhrať ani set ! To ho určtie povzbudí do ďalších tenisových bojov. S Kubotom si dnes na tráve podľa mňa poradí. Na výhru Darcisa nájdeme aj kurz v hodnote okolo 1,80.

Autor článku: Stávkar Michal