Analýza zápasu: Dinamo Minsk – Slovan Bratislava

Publikované 08.01.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Jediný slovenský účastník v KHL Slovan Bratislava, dnes odohrá svoje druhé stretnutie z celkovo štvorzápasového tripu na ľade súpera. Ich dnešným súperom búdu hokejisti Dinama Minsk, ktorí budú v zápase proti “belasým” v úlohe jasného favorita. Zápas sa začína v Minsk Arene o 17:00 hod.

Slovan Bratislava statočne bojuje o účasť v play off KHL , ale v posledných zápasoch si svoju situáciu značne skomplikoval. V posledných štyroch zápasoch odišiel z ľadu vždy ako porazený, a získal len chudobný jeden bodík. Najmä v nedeľňajšom zápase proti Medveščaku Záhreb, “belasí” celkom zlyhali. V 26. minúte, po druhom góle Murleyho, síce viedli už 4:0, no nakoniec prehrali 4:5. Na ôsme postupové miesto, tak strácajú zverenci Petriho Matikainena už 8 bodov. V posledných troch stretnutiach inkasovali belasí až 17-krát, a tak je viac ako potešiteľnou správou uzdravenie švédskeho brankára Johana Backlunda, ktorý sa už doliečil zo svojho zranenia. V tíme belasých ale budú chýbať Štefan Rúžička, a takisto aj trojica obrancov Ivan Baranka, Vladimír Mihálik a Ján Brejčák. Najproduktívnejším hráčom Slovana naďalej ostáva Ladislav Nagy, ktorý v tejto sezóne nazbieral celkovo 28 bodov s bilanciou 15+13.

Hokejisti Dinama Minsk prežívajú svoju najlepšiu sezónu v KHL. V tabuľke Západnej konferencie, sa nachádzajú na skvelom 5. mieste, a s ich účasťou v play off to vyzerá viac ako dobre. Zverencom slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča, sa mimoriadne darí najmä v domácom prostredí. V Minsk Arene aktuálne ťahajú sériu siedmych víťazstiev rade, pričom dokázali poraziť aj silný SKA Petrohrad. Určite veľkú zásluhu na týchto výsledkoch má aj nórsky brankár Lars Haugen. Veľkou zbraňou tímu z hlavného mesta Bieloruska, sú aj presilové hry. Vo využívaní presiloviek patrí hokejistom Dinama Minsk celkovo 2.miesto, keď štatisticky využívajú každú piatu početnú prevahu. Produktivitu domácich hokejistov ťahá najmä kanadská trojica Ellison – Cheechoo – Linglet, ktorá dokopy nazbierala už 118 kanadských bodov. Práve útočník so skúsenosťami z NHL Jonathan Cheechoo je najlepším tímu, keď na svojom konte má už 18 presných zásahov. Domáci hokejisti sa navyše budú môcť spoľahnúť na skvelú divácku kulisu.

Okrem tabuľkové postavenia a aktuálnej formy, hovorí v prospech Dinama Minsk aj štatistika vzájomných zápasov, ktorá je doslova alarmujúca. Z celkovo 9 vzájomných konfrontácií, sa z plného bodového zisku radovali hokejisti Dinama Minsk až sedemkrát, a dokonca ani raz neodchádza z ľadu bodovo naprázdno. Slovenským priaznivcom tak ostáva iba dúfať, že pre belasých bude 10-tka tým šťastným číslom, a svojho súpera dokážu konečne poraziť v riadnom hracom čase.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.