Analýza zápasu : Djokovic – Berdych (preview)

Publikované 03.07.2013, autor: Stávkar Michal

V dnešnom štvrťfinálovom súboji na Wimbledone je jednoznačným papierovým favoritom aktuálna svetová jednotka – Srb Novak Djokovic. Na svojej ceste medzi najlepšiu osmičku nestratil ešte ani set. Porazil postupne F.Mayera, Reynoldsa, Chardyho a T.Haasa. Osobne si myslím, že dnes už set stratí.

Čaká ho totiž najnáročnejší súper proti akému na tohtoročnom Wimbledone zatiaľ hral. Svetová šestka Tomáš Berdych je na tráve skutočne nepríjemným súperom. Veď v roku 2010 tu hral finále. Na ceste do tohtoročného štvrťfinále porazil postupne Kližana, Brandsa, Andersona a Tomica. Stratil len dva sety.

Djokovic vedie vo vzájomnej bilancii síce jednoznačne 13-2, no Berdych s ním v dvoch z troch vzájomných duelov zohral skutočne dobrú partiu. V štvrťfinále Australian Open uhral Berdych set a naposledy na antuke v Ríme dokázal nad Djokovicom zvíťaziť 2-6 7-5 6-4. Pritom unikol z mečbalu. To mu do dnešného vzájomného súboja môže dodať potrebné sebavedomie a navyše na tráve má určite svojou hrou šancu uhrať s favorizovaným Srbom aspoň set. Na to, že Berdych vyhrá aspoň jeden set nájdeme kurz v peknej hodnote okolo 1,90.

Autor článku: Stávkar Michal