Analýza zápasu : Djokovic – Murray (preview)

Publikované 07.07.2013, autor: Stávkar Michal

A je to tu ! Všetci tenisoví fajnšmekri sa konečne dočkali. Dnes náš čaká finálový súboj mužov na prestížnom Wimbledone. Už tretíkrát z posledných štyroch grandslamov si vo finále zahrá dvojica Novak Djokovic – Andy Murray. Je to zároveň súboj dvoch najlepších hráčov súčasnosti : Djokovicovi patrí post svetovej jednotky, Murray je svetovou dvojkou.

Vo vzájomnej bilancii má navrch Djokovic – vedie 12-7 na zápasy. Od prehry vo finále US Open 2012 porazil Murryho už trikrát po sebe. Naposledy vo finále tohtoročného Australian Open, kde vyhral Srb 3-1 na sety.

Djokovic predvádza na Wimbledone fantastický tenis a má skutočne výbornú formu. Až do semifinále sa dostal bez straty setu /zdolal F.Mayera, Reynoldsa, Chardyho, Haasa a Berdycha/. V semifinále predviedol strhujúci súboj proti Del Potrovi, ktorého porazil 7-5 4-6 7-6 6-7 6-3. Bol to zápas plný nádherných výmen, úderov a dramatických momentov.

Murray hral finále na Wimbledone aj vlani, no Roger Federer bol nad jeho sily a tak Brit stále čaká na premiérový triumf z tohto podujatia. Úvodné štyri kolá zvládol s prehľadom bez straty setu /Becker, Lu, Robredo a Južnyj/. Veľké problémy však mal v štvrťfinálovom súboji s Fernandom Verdascom. Murray prehrával už 0-2 na sety, no napokon nepriaznivý vývoj dokázal otočiť a triumfoval po veľkej dráme 7-5 v piatom dejstve. V semifinále opäť nezačal práve najlepšie a s Poliakom Janowiczom prehral prvý set. Potom však na kurte dominoval a zvyšné tri sety ovládol.

Dnes nás čaká určite strhujúci súboj dvoch najlepších hráčov súčasnosti. Obaja majú vynikajúcu defenzívu a žiadna loptička nie je pre nich stratená. Viac sa prikláňam na stranu svetovej jednotky Novaka Djokovica. Pokiaľ je tento hráč zdravý a vo forme, čo oboje spĺňa, je takmer nemožné ho v zápase hranom na tri víťazné sety zdolať. A to bez ohľadu na to, kto proti nemu stojí… Tipujem výhru Djokovica. Kurz sa pohybuje na úrovni 1,60.

 

Autor článku: Stávkar Michal