Analýza zápasu: FC Liverpool – Chelsea FC

Publikované 14.08.2019, autor: Samuel Ďuriš

V dnešnej analýze sa pozrieme na súboj víťaza Ligy majstrov so šampiónom Európskej ligy. Štadión v Istanbule bude svedkom bitky o Európsky superpohár, ktorú obstarajú dva anglické celky. “The Reds” z Liverpoolu a “The Blues” z Londýna.

Úspešný vstup do ligy

Zverenci Jürgena Kloppa vstúpili do novej sezóny úspešne. V prvom kole anglickej Premier League, zdolali na domácom štadióne Norwich City presvedčivo 4:1. Káder anglického majstra v zime prekvapivo neprešiel veľkými zmenami a tak sa základná jedenástka prvého ostrého duelu len mierne obmenila. Strelecký účet si v minulý piatok otvorili Salah, Van Dijk Origi a jeden gól si hostia dali sami. Čiernou škvrnou tohto víťazstva bolo smolné zranenie gólmana Alissona. Ten bude Liverpoolu chýbať 4-8 týždňov. Do hry tak okamžite zasiahla najznámejšia letná akvizície víťaza Ligy majstrov. Gólman Adrián, ktorý prišiel ako voľný hráč, bude kryť svätyňu “The Reds” aj v dnešnom stretnutí.

S legendou na lavičke

Londýnčania majú od tejto sezóny na lavičke jednu zo svojich klubových legiend. Frank Lampard prebral trénerské kormidlo po búrlivom Mauriziovi Sarrim. Hneď v prvom zápase ale pohorel. Jeho mužstvo podľahlo Manchesteru United vysoko 0:4. Lampard sa navyše musel vyrovnať s odchodom opôr ako Eden Hazard či David Luiz. Do svojho kádra naopak nemohol pre zákaz priviesť žiadnu novú posilu. Jediné, po čom siahol, boli hráči na hosťovaniach. Jeho omladený tím teraz vybehne na nabudeného súpera, ktorý si po prehranom anglickom superpohári, zaiste nebude chcieť nechať ujsť ten európsky.

Anglická finálová lahôdka

Aktéri dnešného stretnutia sa nachádzajú v úplne odlišnej situácii. Liverpool udržal svoj káder po kope a je povzbudený víťazstvom v Lige majstrov. Od trénera Kloppa dostávajú hráči stále potrebný impulz, ktorý následne pretavujú do výsledkov. Chelsea zase vymenila trénera, stratila výrazné postavy svojho tímu a s mladými hráčmi začína prakticky od znova. Favoritom je pochopiteľne tím obliekajúci dresy červenej farby. Prípadný úspech Londýnčanov by bol veľkým prekvapením. Jediné, čo by mohlo Chelsea zahrať do karát, je podcenenie zo strany mužstva od rieky Mersey.

Zápas by však na kvalite ako takej, utrpieť nemal. Lampard nie je vyznávačom, kedysi pre Chelsea obľúbeného „autobusu“ a určite sa bude chcieť snažiť Liverpool zaskočiť. Nemyslím ale, že si jeho hráči na víťaznú trofej siahnu. Na tiket patrí jednotka, teda víťazstvo FC Liverpool.

Môj tip: Víťazstvo domácich, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.