Analýza zápasu: FC Liverpool – Norwich City FC

Publikované 07.08.2019, autor: Samuel Ďuriš

Všetci priaznivci anglického futbalu sa už nevedia dočkať štartu prestížnej Premier League. Nekonečné čakanie sa konečne skončí v piatok, kedy sa v otvárajúcom zápase predstaví víťaz Ligy majstrov Liverpool, ktorý bude čeliť nováčikovi Norwich City.

Po hodoch prichádza bolenie brucha

Minuloročná sezóna, korunovaná triumfom v Lige majstrov nasýtila všetkých fanúšikov a priaznivcov anglického tímu. Tí už boli veľmi hladní po veľkom víťazstve. Ako sa však hovorí, po hodoch prichádza bolenie brucha a presne to symbolizovala letná príprava The Reds. Úvodné dve stretnutia proti slabším celkom sa ešte Liverpoolu vydarili. Následné americké turné, kde už nastupovali proti známym tímom z Európy, už toľko víťazstiev neprinieslo. K trom prehrám a jednej remíze pridali hráči druhého celku tabuľky minulej sezóny víťazstvo v generálke na súťažnú časť ročníka nad Lyonom. Prvý ostrý zápas ale tímu od rieky Mersey tiež nevyšiel. V súboji anglického superpoháru podľahli Manchesteru City po penaltách. Svojho súpera pritom prestrieľali v pomere 9:3. No v zakončení to ofenzívnym esám ešte trošku škrípalo.

Debut nováčika

Norwich sa do najvyššej anglickej súťaže vracia po troch rokoch. Na hráčov nemeckého trénera Daniela Farka čaká poriadne ostrý štart, keď v prvom kole nastupujú na štadióne jedného z favoritov na celkové prvenstvo. Víťaz druhej navyššej anglickej súťaže sa v lete posilnil aj o pár zaujímavých hráčov, čím dal najavo to, že neplánuje byť žiaden fackovací panák. Charlie Gilmour z Arsenalu, či Josip Drmič z nemeckej Borussie  Mönchengladbach majú ešte viac vylepšiť ofenzívny prejav „kanárikov“ a doplniť v útoku Teemu Pukkiho. Ten ovládol tabuľku strelcov druhej ligy v uplynulom ročníku s 29 gólmi a o jeho produktivitu sa mužstvo z východného Anglicka bude chcieť oprieť aj teraz.

Otvorenie Premier League

Otvorenie nového ročníka pripadlo teraz na štadión Anfield Road, ktorý je svojou atmosférou viac ako vhodný nata túto príležitosť. Silu  The Reds v domácom prostredí pocítil ich piatkový súper už niekoľkokrát. Z posledných deviatich zápasov dokázal Norwich uspieť v Liverpoole len raz. Hrať vonku ale „kanárikom“ problém nerobí. U súpera vyhrali až deväť posledných stretnutí v rade. Liverpool je ale aj tak veľkým favoritom tohto zápasu a to ešte Jürgen Klopp nepriviedol žiadne nové zvučné meno do kabíny.

Jediné príchody sa týkali mladíkov s potenciálom do budúcna Seppa van den Berga zo Zwolle a útočníka Harveyho Elliotta z Fulhamu. Jedinú dieru, ktorú museli v Liverpoole zaplátať bola pozícia brankárskej dvojky. Odchodzajúceho Simona Mignoleta nahradil  32-ročný Adrián, ktorý prichádza z West Hamu ako voľný hráč. Osobne si myslí, že prvý zápas bude pre oba tímy náročný a Liverpool ešte nebude v optimálnej forme, aká ho zdobila minulý rok. To dáva Norwichu šancu na úspech a preto verím, že v tomto stretnutí sa presadia oba celky.

Môj tip: Obaja dajú gól – áno, aktuálne kurzy:

Autor článku: Samuel Ďuriš

Už niekoľko rokov sa venujem športu a tipovaniu. Aktuálne študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.