Analýza zápasu: FC Spartak Trnava – FC DAC 1904 Dunajská Streda

Publikované 05.05.2018, autor: Roman

Kým Slovensko žije v týchto dňoch najmä ošiaľom okolo hokejových Majstrovstiev sveta, v domácej futbalovej súťaži sa rozhoduje o víťazovi Fortuna ligy. Trnava to má výborne rozohrané, zatiaľ však nedokázala spraviť posledný definitívny krok.

Trnava má dostatok „mečbalov“

Náskok „bílých andelov“  je momentálne sedembodový. Do konca sezóny zostávajú iba tri kolá. Ak v dnešnom dueli proti druhej Dunajskej Strede zaznamenajú tri body, môžu oslavovať titul. V posledných dvoch zápasoch však nepodali najpresvedčivejšie výkony a je možné, že na nich dopadla ťarcha zodpovednosti.

Hlavnou zbraňou Trnavy je defenzíva a výborná organizácia hry. Zodpovedné výkony podporujú kvalitne zvládnutými protiútokmi. Očakávam, že tréner El Maestro, ktorý sa v priebehu ročníka javí ako výborný stratég a motivátor, dokáže mužstvo na takýto zápas pripraviť v maximálnej fyzickej i mentálnej forme.

Dunajská Streda sa musí pokúsiť o zázrak

Ak futbalisti zo Žitného ostrova v dnešnom stretnutí zvíťazia, ich strata sa zmenší na štyri body a stále budú živiť teoretickú šancu na titul. Pravdepodobnosť, že majster bude niekto iný ako Trnavčania, je ale takmer nulová. Dunajskostredčanom však nezostáva v tejto chvíli nič iné, ako zabojovať o dobrý výsledok.

Mužstvo podávalo v uplynulých dueloch výborné výkony, kým neprišiel minulotýždňový skrat proti Trenčínu. Na „keby“ sa vo futbale nehrá, ale v prípade, že by posledný domáci zápas zvládli lepšie, mohli sme sa dnes tešiť na oveľa vyhrotenejší súboj. Napriek tomu bude Dunajská Streda maximálne motivovaná a krajskému rivalovi chce minimálne prekaziť majstrovské oslavy.

Domáci favoritom

Bez ohľadu na okolnosti sa stretnú asi dve najlepšie mužstvá aktuálneho ročníka. Väčším favoritom sú domáci. Tím zo Žitného ostrova však svoju kožu lacno nepredá. Vypredaný trnavský štadión uvidí, podľa môjho názoru, vyrovnaný duel s nerozhodným rezultátom.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.