Analýza zápasu : Federer – Brands (preview)

Publikované 25.07.2013, autor: Stávkar Michal

O tom, že fenomenálny Švajčiar Roger Federer nie je vo svojej koži si už pomaly šepkajú i vrabce na streche. Viac ako polovica sezóny za nami a Roger získal len jediný titul, navyše sa po sérii zlých výsledkov prepadol na 5. priečku. Na posledných dvoch turnajoch sa postaral o šokujúce prekvapenie. Vypadol totiž s hráčmi mimo TOP 100 svetového poradia.

Na svojom obľúbenom Wimbledone nestačil už v 2. kole na Ukrajinca Stakhovskeho. Minulý týždeň štartoval na antuke v nemeckom Hamburgu, kde testoval novú raketu s väčšou hlavou. Test príliš dobre nedopadol – víťazstvá až po troch setoch vydrel s domácimi Brandsom a F.Mayerom a v semifinále ho v dvoch skrátených hrách porazil Argentínčan Delbonis ! Federer naposledy na domácom turnaji v Gstaade štartoval pred 9 rokmi a tešil sa tu z titulu.

Federer prežíva najhoršiu sezónu za posledných niekoľko dlhých rokov. Naopak, Nemec Brands ju môže hodnotiť ako doteraz najvydarenejšiu v kariére. Nachádza sa na 55. priečke. Jeho silnou zbraňou je najmä servis. Navyše má skvelú formu, vyhral 5 z posledných 6 zápasov. Tú jedinú prehru mu pripravil minulý týždeň v Hamburgu práve Federer. V súboji druhého kola mu však bol Brands vyrovnaným súperom a prehral po setoch 6-3 3-6 2-6. Brands sa v Gstaade už rozohral  – v prvom kole zdolal domáceho Chiudinelliho po troch setoch.

Aj keď v jedinom doterajšom vzájomnom zápase Federera s Brandsom, ktorý sa odohral uplynulý týždeň, sa odohrali tri sety, ani v jednom nebola pokorená hranica 9 hier. Myslím, že dnes sa to môže podariť. Federer nie je vo svojej koži, testuje novú raketu s ktorou si ešte príliš nesadol a Brands bude určite opäť nebezpečným súperom. Má kvalitný servis a verím, že si ho bude čo najdlhšie držať. Volím tip na viac ako 9,5 hier v úvodnom sete. Kurz na túto stávku sa pohybuje na úrovni okolo 2,00.

 

Autor článku: Stávkar Michal