Analýza zápasu: Fínsko – Dánsko

Publikované 09.05.2018, autor: Roman

Domáca reprezentácia zatiaľ získala iba dva body a krčí sa na dne tabuľky. Je však pravda, že po dnešnom stretnutí ju čakajú ešte pomerne hrateľní súperi. Stále teda môže zabojovať o štvrté miesto v skupine.

Fíni zatiaľ fantastickí

Výkony hokejistov z krajiny tisícich jazier sú zatiaľ úžasné. V doterajšom priebehu vyhrali všetky tri stretnutia so skóre 23:2. Osmičku nadelili nováčikovi z Južnej Kórey aj pomerne skúseným Lotyšom. Nórom dali o gól menej. Fíni zatiaľ nenarazili na súpera zo svojej výkonnostnej kategórie a obávam sa, že sa to nezmení ani dnes.

Efektivita streľby je zatiaľ najväčšia fínska zbraň. Kým v prvom zápase to bolo slušných 18%, v druhom proti Lotyšom neskutočných takmer 30%. Proti Nórom sa vrátili na svoju štandardnú hranicu a priemerne ich každá piata strela skončila v bráne. Suverénne najproduktívnejšie je duo z Caroliny Sebastian Aho a Teuvo Teravainen. Tí vytvorili s Veli-Matti Savinainenom neuveriteľne údernú formáciu. Za všetko hovorí aj fakt, že spomínaná dvojička absolútne ovládla produktivitu celého šampionátu.

Dánsko čaká na hrateľnejších súperov

Po vybojovanej výhre nad striebornými medailistami z Pjongčangu, Nemcami, získala domáca reprezentácia potrebné sebavedomie. Následne však narazila na dve zámorské veľmoci, ktoré s ňou nemali zľutovanie. Kým Američanom podľahli „prijateľným“ výsledkom 0:4, Kanada ich zdemolovala 7:1.

Dnes čaká Dánov súper s podobnou kvalitou a navyše vo výbornej forme. Jedinou šancou je úporné bránenie nerozhodného výsledku. Ak Dáni nepodľahnú panike a ani za mierne nepriaznivého stavu sa nebudú púšťať do riskantných útočných výpadov, môžu sa dočkať svojich šancí. Fínska obrana totiž nie je taká skalopevná, ako sa podľa výsledkov zdá.

Favorit je jasný

Stávkové kancelárie nepripúšťajú, že by Dáni mohli favorita prekvapiť. Je to veľmi málo pravdepodobné. Očakávam však, že domáce prostredie svojich hráčov vyburcuje k heroickému výkonu a proti favoritovi dosiahnu aspoň dva góly.

Môj tip: 2.tím dosiahne viac ako 1.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.33 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.