Analýza zápasu: FK DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava

Publikované 27.04.2019, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Futbalisti Slovana Bratislava si už v predstihu zabezpečili majstrovský titul, no stále bojujú o to, aby sezónu ukončili bez jedinej prehry. Tento historicky zápis im budú chcieť prekaziť hráči Dunajskej Stredy, ktorí ich dnes privítajú vo vypredanej MOL aréne. Zápas sa začína o 15:30 hod.

Tri víťazstvá v sérii, navyše bez inkasovaného gólu

Hráči Dunajskej Stredy figurujú na druhom mieste tabuľky so ziskom 54 bodov. Pred treťou Žilinou majú náskok šiestich bodov, a tak je veľmi pravdepodobné, že si túto pozíciu aj udržia. Predošlé tri zápasy zverenci Petra Hyballu vyhrali, dokonca v nich neinkasovali ani gól. Brankár Martin Jedlička si už desaťkrát udržal čisté konto, čo je o jedenkrát viac než v prípade Dominika Greifa. Zaujímavosťou je, že v MOL aréne padlo v ostatných šiestich ligových dueloch dokopy len šesť gólov. V polovici februára tu Dunajská Streda odohrala so Slovanom herne veľmi vyrovnané stretnutie, ktoré rozhodol gól Andraža Šporara z pokutového kopu.

Obdivuhodné štatistiky majstra

Slovan Bratislava je jednoznačným kráľom tejto ligovej sezóny. Od začiatku decembra vyhral všetkých jedenásť stretnutí, z toho štyri na novopostavenom Tehelnom poli. Znie to možno neuveriteľne, ale belasí vonku získali maximálny počet 33 bodov s famóznym skóre 22:5. Môžu sa pochváliť najlepšou ofenzívou v súťaži, keď v priemere dosahujú 2,2 gólu na zápas. Najlepším strelcom je spomenutý Andraž Šporar, ktorý dnes bude chcieť streliť jubilejný 20. gól v tomto ročníku. Veľmi dobre sa uviedol aj Maročan Moha, ktorý je „motorom“ útočných akcií Slovana. Gólom či asistenciou sa podieľal už na sedemnástich presných zásahoch.

Vo vzájomnej bilancii dominujú belasí

„Chceme byť prví, komu sa podarí poraziť Slovan. Všetci hráči sú motivovaní a mužstvo je skutočne fit,” vyjadril sa pre klubový web Dunajskej Stredy tréner Peter Hyballu. Žlto-modrí budú chcieť prerušiť negatívnu sériu so Slovanom, ktorému v posledných piatich zápasoch vždy podľahli. Belasých táto štatistika napĺňa sebavedomím, ale ako sa vyjadril Kenan Bajrič, každý zápas má svoj vlastný príbeh. „Máme svoju taktiku, sme v dobrej forme a ak dokážeme nadviazať na naše posledné výkony, tak budeme úspešní,“ skonštatoval slovinský obranca na stránke Slovana. Menšie zdravotné problémy má Joeri de Kamps, a tak nad jeho štartom visí otáznik.

Na Žitnom ostrove sa zrodí remíza

Stávkové kancelárie pasujú do role mierneho favorita stretnutia Slovan Bratislava. V jeho víťazstvo verí až 66% hráčov Tipsportu. Osobne očakávam veľmi vyrovnané stretnutie, ktoré budú rozhodovať detaily. Na Žitnom ostrove veľa gólov nepadá, začne sa zrejme opatrne z oboch strán, a tak sa dobrým variantom tipu javí byť polčasová remíza. Domácich budú hnať dopredu zaplnené tribúny, a tak to Slovan rozhodne nebude mať ľahké. Tipujem remízu 1:1.

Môj tip: Remíza, aktuálne kurzy:

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.