Analýza zápasu : Gulbis – Verdasco (preview)

Publikované 28.06.2013, autor: Stávkar Michal

V súboji tretieho kola na wimbledonskej tráve dnes nastúpi Lotyš Ernests Gulbis proti Fernandovi Verdascovi zo Španielska.

Gulbis bol na začiatku sezóny 2013 mimo TOP 100. Hrá už dlhodobo v skutočne fantastickej forme. Jeho útočný štýl hry, skvelý servis a úchvatné winnery dokážu potrápiť a zaskočiť i tých skutočne najlepších hráčov na okruhu. Z Gulbisovho herného prejavu srší obrovské sebavedomie. Vyhral 33 z posledných 42 zápasov. Z tých 9 prehier boli 4 proti hráčom TOP 10 /Del Potro, Berdych, 2x Nadal/ a 4 proti hráčom TOP 20 /Monaco, Raonic, 2x Haas/. Zvyšnú porážku utrpel v druhom kole French Open proti domácemu Monfilsovi, ktorý síce nemá dobré rebríčkové postavenie, no je to hráč vysokej kvality. Gulbis na Wimbledone začal víťazstvom 3-0 nad Rogerom-Vasselinom a v druhom kole viedol 2-1 na sety nad Tsongom, ktorý následne vzdal. Výborné výkony z tejto sezóny ho vyniesli už na peknú 39. priečku v rebríčku ATP a keď si formu udrží i dlhšie, rozhodne má šancu atakovať i TOP 10.

Verdasco je na 54. priečke. Aktuálna sezóna je z jeho pohľadu nie práve vydarená. Ani na jedinom tohtoročnom turnaji nezdolal viac ako dvoch súperov. Myslím, že sa mu to nepodarí ani na Wimbledone. V 1. kole si 3-1 poradil s Malissom a po setoch 7-6 7-6 6-4 zdolal v 2. kole Francúza Benneteaua.

Vo vzájomnej bilancii vedie síce Verdasco 3-1 na zápasy, no práve ten posledný, tohtoročný vyhral Gulbis. Na antuke v Barcelone zvíťazil Lotyš hladko po setoch 6-3 6-4. Myslím, že Gulbisove tenisové kvality sú určite na TOP 10 a naplno to preukazuje tento rok. Predpokladám, že Verdasco ho dnes nedokáže zastaviť. Na výhru Gulbisa nájdeme kurz v hodnote okolo 1,80.

 

Autor článku: Stávkar Michal