Analýza zápasu : Harrison – Anderson (preview)

Publikované 27.07.2013, autor: Stávkar Michal

V semifnálovom súboji na tvrdom povrchu v Atlante si zmeria sily domáci Američan Ryan Harrison a Juhoafričan Kevin Anderson.

Harrison po sérii zlých výsledkov vypadol mimo TOP 100, aktuálne je až na 132. mieste v svetovom rebríčku ATP. V roku 2011 hral v Atlante semifinále, do finále turnaja ATP sa však neprebojoval ešte ani jediný raz vo svojej kariére. Pred turnajom v Atlante sa mu nedarilo, ťahal sériu troch prehier. Na domácom betóne ožil a do semifinále sa dostal po zdolaní Matosevica, Sijslinga a Giralda. V štvrťfinálovom súboji s Giraldom sa však poriadne vytrápil a vyhral až v tie-breaku tretieho setu.

Anderson patrí do širšej svetovej špičky, aktuálne je na 21. priečke, čo je jeho doterajšie kariérne maximum. Je to vysoký hráč so skvelým servisom, ktorého hra je na rýchle tvrdé povrchy ako vyšitá. Preferuje útočný herný štýl. Prípravu na blížiaci sa záverečný grandslam sezóny US Open začal už pred týždňom na harde v Bogote. V semifinále ho po troch setoch zdolal bombardér Ivo Karlovic. V Atlante si s Ebdenom aj Istominom poradil po troch setoch. Anderson hral v Atlante v roku 2010 semifinále, o rok neskôr štvrťfinále a vlani vypadol už v osemfinále. Zhoršujúci sa trend však tento rok pretrhol.

Predpokladám, že Anderson v prvom vzájomnom súboji s Harrisonom uspeje a postúpi do finále. Juhoafričan je kvalitnejším hráčom a očakávam, že Harrison si prvé finále v kariére na okruhu ATP nevybojuje. Tipujem výhru Andersona z hendikepu – 2.5 hry. Kurz na túto stávku má hodnotu okolo 1.7.

Autor článku: Stávkar Michal