Analýza zápasu: HK Dukla Ingema Michalovce – HK Martin

Publikované 08.03.2019, autor: Bc. Miroslav Kováčik

Dnešná analýza bude z tradičného hokejového prostredia, no zároveň z menej tradičnej druhej slovenskej hokejovej ligy. Dnes sa rozhodne o jej šampiónovi, pretože vo finálovej sérii medzi Michalovcami a Martinom je na programe siedme stretnutie. Jeho začiatok je naplánovaný o 17:30 hod.

Michalovce suverénne postúpili do finále

Michalovský hokej sa snaží o prienik medzi slovenskú elitu už niekoľko rokov. Vlani odohrali hráči z východu republiky sériu barážových stretnutí, ale napokon sa im postup vybojovať nepodarilo. V tejto sezóne boli suverénni a základnú časť vyhrali s 22-bodovým náskokom. Doma prehrali iba jedno z 25 stretnutí, aj to v predĺžení. Bez väčších problémov prenikli do finálovej série, keďže zdolali Spišskú Novú Ves 3:0 a Topoľčany 4:1 na zápasy. Možno však povedať, že lídrom tímu sa v play-off nedarí podľa predstáv. Jakub Linet a Igor Safaralejev získali v základnej časti po 53 bodov, ale vo vyraďovacích súbojoch majú zhodnú bilanciu tri góly a tri asistencie.

Martin potiahli skúsení matadori

Martin si v ostatných rokoch prešiel turbulentným obdobím. Pre sezónu 2017/18 nedostal extraligovú licenciu, zanikla tradičná značka MHC, a tak musel začať prakticky od nuly. Po adaptačnej sezóne v St. Nicolaus I. lige sa v tomto ročníku ukazoval v dobrom svetle a v základnej časti skončil druhý. Tímu pomohli známe mená ako Jaroslav Markovič, Ján Tabaček, Jakub Langhammer či jeden z najproduktívnejších hráčov súťaže František Poliaček. Martinčania v play-off bez problémov zdolali HC Bratislava a následne si poradili s Dubnicou 4:2 na zápasy. V závere tejto série chytili skvelú fazónu, keď vyhrali tri posledné duely s celkovým skóre 20:3.

Doterajším hrdinom série brankár Bernát

Samotné finálové zápolenie ponúka veľmi zaujímavé divadlo. Mužom série je martinský brankár Branislav Bernát, ktorého úspešnosť zákrokov je nad hranicou 95%. Predvádza skvelé výkony a rozhodne bude jednou z kľúčových postáv dnešného siedmeho duelu. Michalovce mali v domácich zápasoch drvivú streleckú prevahu, no bojovali s efektivitou. V celej sérii využili iba jednu presilovku, kým ich súper tri. Iba úvodné stretnutie sa skončilo vyšším než dvojgólovým rozdielom, a tak možno očakávať dramatický súboj o majstrovskú trofej. V prospech východniarov hovorí výhoda domáceho prostredia a skvelá divácka kulisa.

Kto bude vyzývateľom Žiliny?

Stávkové kancelárie pasujú do role favorita Michalovce, ktoré v celej sezóne doma neprehrali v riadnom hracom čase. Martin podľa slov trénera Róberta Spišáka pôjde do zápasu s pokorou a bude sa snažiť hrať disciplinovane, bojovne a zároveň obetavo. Na oboch stranách nájdeme kvalitných hráčov, no o čosi viac ich je zrejme na domácej strane. Hostia budú potrebovať ďalší skvelý výkon Branislava Bernáta, inak sú ich šance veľmi malé. Osobne si myslím, že vyzývateľom Žiliny o účasť medzi slovenskou hokejovou elitou sa stanú Michalovce.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálne kurzy:

Autor článku: Bc. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie, aktívne sledujem športové dianie a študujem žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.