Analýza zápasu: Houston Rockets- Oklahoma City Thunder

Publikované 15.01.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Po analýze zápasu zo ženskej basketbalovej Euroligy, vám dnes prinášame aj analýzu zápasu z najprestížnejšej basketbalovej súťaže NBA. Šlágrom programu dnešného hracieho dňa bude súboj v Toyota Center, kde domáci Houston Rockets privíta minuloročného semifinalistu Oklahomu City Thunder. Zápas sa začne dnes v noci o 2:00 hod.

Basketbalisti Houstonu Rockets aj v tejto sezóne patria medzi najlepšie tímy celej NBA. Zverenci trénera Kevina McHaleho sa nachádzajú na treťom mieste tabuľky Západnej konferencie, keď si na svoje konto pripísali 27 víťazstiev a 11 prehier. Navyše Houston aktuálne ťahá sériu piatich výhier v rade a na domácej palubovke prehral naposledy s Washingtonom tesne 103:104. V spomínanom zápase mu nestačilo ani 33 bodov Jamesa Hardena. Práve 25-ročný hráč je najlepším hráčom tímu, keď sa jeho bodový priemer pohybuje na hranici takmer 27 bodov na zápas. Jamesovi Hardenovi zdatne sekunduje aj jeden z najlepších pivotov NBA, Dwight Howard. V štatistike doskokov Howard dlhodobo patrí medzi najlepších, a v tejto sezóne má na svojom konte viac ako 11 doskokov na zápas. Houston bude v zápase proti Oklahome v úlohe mierneho favorita.

Oklahoma City Thunder sa po nevydarenom úvode sezóny opäť naplno rozbieha. Nepochybne veľkú zásluhu na zlepšených výkonoch “Thunder” má najlepší strelec predošlých troch sezón Kevin Durant, ktorý sa už uzdravil zo svojho zranenia. Od jeho návratu sa hra Oklahomy podstatne zlepšila a už sa doťahuje na postupovú ôsmu priečku. Momentálne im patrí 10. miesto tabuľky, keď zvíťazili 18-krát a prehrali ešte o jedenkrát viac. Na ôsmy Phoenix strácajú zverenci Scotta Brooksa celkovo 5 výhier, ale v priebehu sezóny zatiaľ odohrali o 4 zápasy menej ako “Suns”. Okrem Kevina Duranta je už tradičnou oporou mužstva aj Russell Westbrook, ktorého bodový priebeh sa, podobne ako u Duranta, pohybuje približne na hranici 25 bodov na zápas. Na palubovke Toyota Center uvidíme aj zaujímavý súboj pivotov, domáceho Howarda a španielskeho reprezentanta Sergia Ibaku.

V dnešnom zápase môžeme očakávať veľmi útočný basketbal. Vo vzájomných zápasoch medzi Houstonom a Oklahomou tradične padá veľa bodov, no posledný zápas sa absolútne vymykol z normálu. Posledný vzájomný zápas sa skončil iba chudobným výsledkom 69:65 z pohľadu Houstonu, ale zrejme takýto zápas už nemožno očakávať.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.