Analýza zápasu : Isner – Karlovic (preview)

Publikované 12.07.2013, autor: Stávkar Michal

V štvrťfinále na trávnatom turnaji ATP v americkom Newporte nastúpi dnes Chorvát Ivo Karlovic proti domácemu Američanovi Johnovi Isnerovi. To, čo týchto dvoch hráčov spája, je jednoznačne delový servis. Ich podanie patrí k najlepším na okruhu ATP, o tom niet pochýb.

Karlovic sa vrátil v Newporte na kurty po 3-mesačnej prestávke, nakoľko sa liečil z meningitídy. Podľa vlastných slov to je s ním síce po tejto prestávke kondične slabšie, no psychicky je uvoľnený, nemá čo stratiť a nepociťuje žiadny stres. To, že nehrá pod tlakom a je v pohode sa odzrkadľuje i na jeho výsledkoch. Na úvod 7-6 6-4 zdolal nebezpečného Rogera-Vasselina a v osemfinále si po troch setoch poradil s V.Pospíšilom.

Isner turnaj v Newporte miluje. V posledných dvoch rokoch tu získal vždy titul. V Newporte tak ťahá už 12-zápasovú víťaznú sériu. Za tretím titulom v rade mieri ráznym krokom a ešte tu nestratil ani set. V prvom kole si 7-6 6-2 poradil s krajanom Harrisonom a v osemfinále 6-0 7-6 zdolal Mannarina.

Vo vzájomnej bilancii má navrch Karlovic, ktorý vyhral dva z troch ich doterajších vzájomných duelov. Zaujímavosťou je, že v troch vzájomných zápasoch odohrali už 5 tie-breakov ! Niet sa ani čo čudovať, obaja majú takmer nezlomný servis. Naposledy hrali proti sebe v roku 2011 na antuke v Houstone a v zápase troch tie-breakov uspel Karlovic, ktorý vyhral skrátenú hru záverečnej sady tesne 11-9. Ako povedal Isner, bude to zápas, ktorý možno rozhodne pár loptičiek. Očakávam minimum brejkov a preto sa mi dobrý javí tip na viac ako 10,5 hier v úvodnom sete. Kurz sa pohybuje na úrovni okolo 2,2.

Autor článku: Stávkar Michal