Analýza zápasu: Juventus Turín – Atlético Madrid

Publikované 11.03.2019, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

Futbalová Liga majstrov priniesla v predošlom týždni hneď niekoľko pozoruhodných obratov. Vypadol francúzsky majster, úradujúci šampión tejto súťaže a v náročnej situácii je aj líder talianskej Serie A. Juventus Turín nastúpi v utorňajšej odvete proti Atléticu Madrid, pričom prvý duel prehral 0:2.

Skvelý takticky výkon a góly v závere

Ako sme v úvode spomenuli, zverenci Diega Simeoneho zvládli prvý osemfinálový zápas lepšie a na domácom štadióne Wanda Metropolitano zvíťazili 2:0. Bič plieskal až v záverečnej štvrťhodine, keď po štandardných situáciách skórovali José Giménez a Diego Godín. Možno povedať, že Atlético Madrid podalo tradične výborný takticky výkon. Ťažilo z rýchlych brejkov, ktorých pribúdalo najmä po zmene strán. Bezchybne bránilo a talianskeho majstra prakticky nepustilo do vážnejšej šance. Cristiano Ronaldo síce vystrelil až sedemkrát, no jeho pokusy boli zväčša z diaľky. Najviac preveril Jána Oblaka strelou z priameho kopu, ktorá však smerovala do stredu brány.

Atlético neinkasovalo skoro osem hodín

V Madride vyhrali domáci hráči výrazne viac osobných súbojov, čo bola tiež dôležitá časť úspešnej mozaiky. „Los Colchoneros“ potvrdili dobrú formu aj víkendovým triumfom nad Leganés 1:0, ktorý bol pre nich piatym v sérii. Navyše, čisté konto držia už 466 súťažných minút. Na tréningu pred ligovým duelom sa ale zranil Diego Godín a jeho štart v Turíne je ohrozený. S určitosťou bude chýbať Filipe Luis, čo je ďalší zásah do defenzívy. Aby toho nebolo málo, pre žlté karty sú suspendovaní Diego Costa a Thomas Partey. V tejto edícii Ligy majstrov Atlético vybuchlo na pôde Dortmundu (0:4), ale v ostatných dueloch zdolalo Monako a remizovalo s Clubom Bruggy.

Juventus možno až bez kvarteta hráčov

Juventus Turín sa takisto naladil na utorňajší súboj víťazne. V domácej súťaži zdolal Udinese 4:1 a to ešte väčšina hviezd presedela zápas na lavičke náhradníkov. Takisto sa však musí vysporiadať so zranením jedného z kľúčových obrancov. Už v 25. minúte pre svalové zranenie striedal Andrea Barzagli a nie je jasné či bude pripravený na odvetu Ligy majstrov. Stopercentne fit nie sú ani Juan Cuadrado, Sami Khedira a vykartovaný je Alex Sandro. Od sezóny 2016/17 odohral Juventus v najprestížnejšej európskej súťaži celkovo štrnásť domácich duelov, ale len v štyroch prípadoch dosiahol skóre, ktoré by mu zajtra stačilo aspoň na predĺženie.

Bianconeri si nemôžu dovoliť inkasovať

Bianconeri sú v náročnej pozícii. Od začiatku duelu nemôžu otvoriť hru, pretože inkasovaný gól by im mohol „zlomiť väz“. Možno očakávať zápas, v ktorom budú mať územnú i streleckú prevahu a vytrvalo budú dobýjať obranu súpera. Cristiano Ronaldo strelil Atléticu Madrid 22 gólov v 32 stretnutiach a aj jeho výkon bude veľmi dôležitý. Juventus má veľkú hráčsku kvalitu, ale myslím si, že proti pohárovo ostrieľanému mužstvu sa mu nepodarí dotiahnuť dvojgólové manko. Zaujímavosťou je, že „Los Colchoneros“ vyhrali šesť z posledných ôsmich duelov proti talianskym klubom.

Môj tip: Polčas alebo zápas – remíza, aktuálne kurzy:

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Tipujte v Tipsporte a získajte 20 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!