Analýza zápasu: Juventus Turín – Inter Miláno

Publikované 06.01.2015, autor: Mgr. Miroslav Kováčik

V našich analýzach nezabúdame ani na priaznivcov talianskeho futbalu. Po včerajšej predohrávke, sa v krajine štvornásobných majstrov sveta, dnes skompletizuje 17. kolo Serie A. Šlágrom kola bude jednoznačne súboj domáceho Juventusu Turín, ktorý na svojom trávniku privíta Inter Miláno.

Futbalisti Juventusu Turín prežívajú mimoriadne vydarené obdobie. V minulej sezóne sa tešili z majstrovského hattricku, a aj v tejto sezóne majú veľmi dobre nakročené k obhajobe. Po 16. odohraných kolách sa nachádzajú na priebežnej prvej priečke tabuľky s trojbodovým náskokom na druhý AS Rím. Zverenci Massimiliana Allegriho majú na svojom konte 12 víťazstiev, 3 remízy a len jednu prehru. Najmä na domácom Juventus stadium sa “starej dáme” mimoriadne darí, keď v siedmych zápasoch získala z možných 21 bodov až 19. O dominancii Juventusu Turín v Serii A, hovoria aj štatistické ukazovatele. S 35 gólmi má Juventus najlepšiu ofenzívu, a len so 7 obdržanými gólmi aj najlepšiu defenzívu v lige. Najlepším strelcom tímu i celej súťaže, je Argentínčan Carlos Tevéz, ktorý sa dokázal presadiť už desaťkrát. Okrem neho sa dobrou formou prezentujú aj Fernando Llorente, Paul Pogba i posila z Realu Madrid Álvaro Morata.

Inter Miláno sa v aktuálnom ročníku viacmenej trápi. So ziskom 21 bodov sa “Nerazzurri” nachádzajú iba na 11. mieste tabuľky Serie A. V 16 zápasoch inkasovali Milánčania až 23-krát, čo nie je rozhodne potešujúca štatistika. Navyše v posledných piatich stretnutiach dokázal Inter zvíťaziť iba raz, takže o nejakej oslnivej forme tiež nemôže byť ani reči. Najlepším strelcom tímu je len 21-ročný argentínsky futbalista Mauro Icardi, ktorý má na svojom konte už 8 gólov. V dnešnom súboji narazia futbalisti Interu Miláno na vedúci Juventus, s ktorým majú veľmi vyrovnanú bilanciu. V posledných 6 vzájomných zápasoch Inter dvakrát zvíťazil, dvakrát remizoval a rovnako aj dvakrát prehral.

I keď tabuľkové postavenie hovorí jasne v prospech “starej dámy,” futbalisti Interu Miláno určite nepredajú svoju kožu zadarmo. Úvodný výkop tohto prestížneho zápasu je naplánovaný o 21:00, a vy by ste pri jeho sledovaní rozhodne nemali chýbať.

Autor článku: Mgr. Miroslav Kováčik

Baví ma stávkovanie a aktívne sledujem športové dianie. Vyštudoval som žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.